Miesięczne archiwum: październik 2020

Drodzy Rodzice, w związku z nowymi regulacjami Prezesa Rady Ministrów z 23.10.2020 roku informuję, że od 26.10.2020 roku Uczniowie klas IV – VIII przechodzą na nauczanie zdalne.

Zajęcia będą realizowane zgodnie z obowiązującym planem lekcji oraz Harmonogramem zajęć dodatkowych (zakładka Zajęcia pozalekcyjne) na Platformie Moodle oraz e-dzienniku. Lekcje będą trwały 40 minut z 15 minutowymi przerwami.

 

Godziny rozpoczynania lekcji dla klas IV – VIII

1.         8:00 – 8:40
2.         8:55 – 9:35
3.         9:50 – 10:30
4.         10:45 – 11:25
5.         11:40 – 12:20
6.         12:35 – 13:15
7.         13:30 – 14:10
8.         14:25 – 15:05

 

Uczniowie z oddziałów „0” przychodzą na zajęcia bez zmian.

Klasy I – III rozpoczynają zajęcia o godzinie 8:00 zgodnie ze zmienionym planem lekcji, dostępnym na stronie internetowej.

Uczniowie dojeżdżający oczekują na autobus w wyznaczonych miejscach zgodnie z nowym Harmonogramem przyjazdów i odjazdów dla klas 0 – III.

Dzieci z klas I – III nie korzystają z szatni w związku z możliwością wychodzenia na świeże powietrze.

Przed oraz po zajęciach lekcyjnych dla dzieci z klas I-III realizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.

 

Gabriela Rojek

Dyrektor Szkoły

Plan lekcji klas I – III

Harmonogram przyjazdów i odjazdów obowiązujący od 2.10.2020r.

W związku z sytuacją zdrowotną w kraju od poniedziałku (26.10.2020 roku) Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie przerwy mogą spędzać zarówno wewnątrz Szkoły,     

jak i na świeżym powietrzu.

Dzieci nie muszą przebierać obuwia, a decydując się na pozostanie wewnątrz budynku korzystają z szafek szatniowych. Pozostali okrycia wierzchnie noszą przy sobie.

Do czasu, kiedy warunki atmosferyczne to umożliwią wskazane jest aby Uczniowie przebywali na przerwach na zewnątrz Szkoły.

Uczniowie klas I-III wychodzą na przerwy zgodnie z harmonogramem dostępnym u wychowawców.

Gabriela Rojek

Dyrektor Szkoły

Bydgoskie schronisko dla zwierząt na Osowej Górze (Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta)

Październik nazywany jest miesiącem dobroci dla zwierząt.To czas, który powinien skłonić nas do refleksji nad naszym postępowaniem wobec naszych „mniejszych braci”.

 Zwróćmy uwagę na zwierzęta bezdomne, zaniedbane przez człowieka, nielegalne hodowle, zabijanie dla zysku. Zwierzęta mają takie samo prawo do życia jak my – ludzie. Traktujmy je z miłością, troską i szacunkiem.

Doceniajmy przyjaźń naszych małych pupili, które mamy w domach czy gospodarstwach. Ale też pamiętajmy o zwierzętach żyjących dziko w różnych zakątkach naszego globu. Zastanówmy się, jak możemy polepszyć ich egzystencję.

Czy młody człowiek może coś zrobić dla takich zwierząt? Może   i to bardzo wiele… Codzienne dbanie o środowisko, to też dbanie o zwierzęta. Zwierzęta kochają czystą wodę mórz i oceanów, krystaliczne rzeki i strumyki. Marzą o pięknych lasach i świeżym powietrzu. Chcą być wolne, zdrowe i bezpieczne, tak jak my. Wtedy czują się szczęśliwe.

Pamiętajmy o zwierzętach w schroniskach! W tych miejscach  pomoc otrzymują te niechciane, porzucone, często skrzywdzone psy i koty. Mają tam zapewnioną opiekę weterynaryjną, jedzenie, schronienie przed zimnem i prażącym słońcem w lecie. Możemy pomóc tym zwierzakom. Jeżeli z różnych powodów nie możemy mieć pieska lub kotka, to możemy wesprzeć te, które straciły swój dom lub nigdy go nie miały. Wspólnie sprawmy, aby „miesiąc dobroci dla zwierząt” trwał cały rok i otwórzmy się na pomaganie.

Co roku w naszej szkole organizujemy zbiórkę pieniędzy i karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Bydgoszczy. W ubiegłym roku wpłaciliśmy na konto schroniska 535,30 zł i zawieźliśmy przyniesioną przez Was karmę. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że zawsze można liczyć na Waszą pomoc, że macie ogromne serduszka i pomagacie biednym zwierzakom. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu pieski i kotki lepiej zniosą brak własnego kąta i kochającego właściciela.

W tym roku również możecie przynieść dary, które zawieziemy do schroniska. Może to być sucha karma, ale tylko szczelnie zamknięta, w oryginalnych foliowych torbach oraz puszki z mokrym pożywieniem dla kotów lub psów.

 

Jako dzień zbiórki wyznaczamy 22 października.

Dary składamy obok czerwonego serduszka na parkingu szkolnym w godzinach od 8.00 do 15.00.

Możecie też wpłacać pieniądze na konto schroniska:

03 1240 6452 1111 0010 4816 4671

Bank PKO SA

W imieniu naszych zwierzęcych przyjaciół ze schroniska serdecznie dziękujemy!

 

Organizatorzy

Grażyna Witkowska i Sylwia Krajewska

14 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Miało ono miejsce w innych, niż dotychczas okolicznościach. Ze względu na pandemię uczestników uroczystości obowiązywał reżim sanitarny. Mimo wyjątkowej sytuacji pasowanie przebiegło w równie podniosłej atmosferze, jak w latach ubiegłych.  

Uczniowie klas pierwszych, w obecności dyrekcji oraz przedstawiciela Rady Rodziców, złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali, że będą pilnymi uczniami i dobrymi Polakami. Obiecali również, że swym zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonały wychowawczynie: pani Sylwia Kral, pani Alina Rzadkiewicz i pani Karina Kuźniak – Garstecka.

Następnie przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Grochala wręczył pierwszoklasistom upominki.

 

więcej

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów z klas II a i II c.

Uczniom klas pierwszych serdecznie gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych chwil w naszej szkole oraz dotrzymania słów przysięgi.

 

Wychowawczynie klas pierwszych

 

13 października 2020r. odbył się apel podsumowujący miniony rok szkolny, w którym uczestniczyli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Dzieci spotkały się w sali gimnastycznej z wychowawcami oraz dyrekcją szkoły. Uczniowie otrzymali za swoje osiągnięcia wiele nagród i dyplomów. 

więcej

 

          13 października 2020 roku ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I – III ,,SZKOŁA ZA 100 LAT”.

       Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka, kształtowanie samodzielnego myślenia  oraz rozwijanie zainteresowań nowoczesnymi technologiami.

          Jury w składzie: wicedyrektor Maria Żemojtel, artysta plastyk: Hanna Zawadzka – Pleszyńska oraz pedagog szkolny Bogusława Ryska wyłoniło najciekawsze prace. Dyrektor Gabriela Rojek wręczyła laureatom nagrody i dyplomy.

ZWYCIĘZCY

 

I miejsce Agata Bucoń 3 c

 

II miejsce  Emilia Janiszewska  3 b

 

III miejsce  Emilia Malinowska  1 c

 

WYRÓŻNIENIE

 

Antoni Frontczak 3 a

więcej

          Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy:

Magdalena Ciszewska

Karina Kuźniak – Garstecka

Drodzy Rodzice,

14 października 2020 roku w Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie odbędzie się tradycyjne Pasowanie na Ucznia. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju uczestniczyć w nim będą Uczniowie klas I oraz reprezentanci klas II, Dyrekcja, Nauczyciele oraz zaproszeni Goście.

Ustawowo jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Dla Uczniów, których Rodzice pracują i są zajęci, zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach 6:45 – 16:30.

Uczniowie, którzy nie uczestniczą w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych oraz Pasowaniu nie przychodzą do Szkoły.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizują zajęcia zgodnie z planem oddziałów swojej grupy.

Nauczycielom, Pracownikom obsługi oraz administracji oraz wszystkim Osobom związanym z naszą Szkołą życzę zdrowia, wytrwałości oraz spokoju w realizacji wytyczonych celów oraz opiece nad dziećmi.

Gabriela Rojek

Dyrektor Szkoły

        Akcja zbierania kasztanów kończy się. Prosimy, aby przynieść je w czwartek 15 października lub ostatecznie w piątek 16 października do godz. 9.00. Przynosimy do szkoły zważone kasztany. Składujemy je w wyznaczonym miejscu, obok czerwonego serduszka na parkingu szkolnym. Następnie zgłaszamy wychowawcy ilość przyniesionych kasztanów.

                                                                                                                                                                                      Sylwia Krajewska

                                                         Natalia Łużyńska

 

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września w oddziałach zerowych.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki w sali gimnastycznej, po czym chłopcy przystąpili do konkurencji sportowych. Brali udział w wyścigu z taczką, podnoszeniu sztangi, projektowaniu dróg czy skręcaniu śrub. Mali panowie dzięki tym zadaniom mogli wykazać się szybkością, zręcznością oraz siłą.

Na zakończenie dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły upominki i pamiątkowe dyplomy.

więcej

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Emilia Hilscher

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Hasłem tegorocznej akcji  jest: ”Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale     o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu trzeba zadbać o prawidłową segregację plastiku.

 

Tegoroczna akcja w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19. Nie zapomnieliśmy jednak, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. Wszyscy  musimy o niego zadbać!

Akcja odbywała się od 21.09. do 25.09.2020. Działania, które zostały podjęte na rzecz akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020!:

  1. Uczniowie klas I – VIII oraz oddziałów „0” od 21 do 25 września 2020 r. przynosili nakrętki i „zasilali” czerwone serce „Nakręceni na pomaganie”. Zostaną one przekazane na cele charytatywne. Udało nam się uzbierać ok. 80 kg plastikowych nakrętek.
  2. Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki z uczniami na temat właściwej segregacji śmieci ze szczególnym uwzględnieniem plastiku. Uczniowie oglądali również filmy o tej samej tematyce.

W  przedsięwzięciu wzięło udział ok. 400 uczniów naszej szkoły.

Uważam, że akcja zakończyła się sukcesem,  ponieważ dzieci dowiedziały się wielu ważnych rzeczy na temat prawidłowej segregacji śmieci, zadbały o swoje najbliższe otoczenie, również wzięły udział w akcji charytatywnej.

Szkolny koordynator

Tegoroczne wakacje były czasem wzmożonej pracy w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Przeprowadzono generalny remont stołówki i kuchni.

Na wniosek dyrektora szkoły Gabrieli Rojek przedsięwzięcie zostało częściowo sfinansowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Zostało ono zaakceptowane przez Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego. Wysokość dofinansowania wynosiła 80 tysięcy złotych, natomiast reszta funduszy pochodziła od organu prowadzącego.

            Stołówka i kuchnia zmieniły się diametralnie, od podłogi aż po sufit. Wymieniono drzwi wejściowe, pomalowano ściany na kolor miętowy i zakupiono nowe ciemnozielone i żółte stoliki. Miejsce spożywania posiłków nabrało świeżego, wesołego wyglądu. W kuchni, na podłodze i ścianach, zostały położone nowe kafle. Glazurze utrzymanej w bieli i szarości uroku dodały fugi w kolorze srebra. Zamontowano nowe wyciągi, które doskonale pochłaniają opary oraz ładnie komponują się ze srebrnymi wykończeniami. Wymienione zostały także kaloryfery, sieć elektryczna i oświetlenie. Zadbano nie tylko o wystrój wnętrz stołówki i kuchni, ale również o dobre samopoczucie pań kucharek, które były bardzo zadowolone z przeprowadzonego remontu, a do tego cieszyły się z nowych, ostrych jak brzytwa tarek do warzyw.  

            Remont był ogromnym przedsięwzięciem. Wymagał dużego wysiłku ze strony wykonawcy, który dołożył wszelkich starań, aby 1 września dzieci z oddziałów przedszkolnych, a 14 września starsi uczniowie mogli zjeść posiłek w pięknej, odnowionej stołówce.  W tym zadaniu nieocenione było również zaangażowanie oraz pomoc pracowników obsługi szkoły. Efekt został osiągnięty, ponieważ dzieci entuzjastycznie przyjęły te zmiany. Zachwycały się wystrojem, a szczególnie podobały im się królujące odcienie zieleni. Jedno jest pewne, że stołówka w nowym wydaniu będzie służyła uczniom przez wiele lat, a dzięki takiemu wystrojowi posiłki będą smakowały im jeszcze bardziej!

            Serdecznie dziękujemy Kujawsko-Pomorskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu i Burmistrzowi Szubina za okazane wsparcie i pomoc finansową oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia stołówki i kuchni w trakcie remontu oraz po jego zakończeniu.

PRZED REMONTEM

więcej

PO REMONCIE

więcej