10 października 2021 roku pod hasłem „Nie lękajcie się!”  obchodzony był 21. Dzień Papieski.
W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II wystartował Bieg Papieski, w którym wzięło udział 56 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunami Małgorzatą Jaroch i Agnieszką Kulpeksza.
Dla wszystkich uczestników bieg był nie tylko wyrazem wdzięczności za pontyfikat Karola Wojtyły, ale także okazją do czynnego odpoczynku.
W tegorocznym biegu najliczniejszą grupą okazali się uczniowie naszej szkoły. Otrzymali Puchar Burmistrza Szubina dla najliczniejszej reprezentacji. Uczniowie Szubińskiej Dwójki zajęli wysokie lokaty.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości w biegu oraz życzymy dalszych sukcesów.