Bydgoskie schronisko dla zwierząt na Osowej Górze (Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta)

Październik nazywany jest miesiącem dobroci dla zwierząt.To czas, który powinien skłonić nas do refleksji nad naszym postępowaniem wobec naszych „mniejszych braci”.

 Zwróćmy uwagę na zwierzęta bezdomne, zaniedbane przez człowieka, nielegalne hodowle, zabijanie dla zysku. Zwierzęta mają takie samo prawo do życia jak my – ludzie. Traktujmy je z miłością, troską i szacunkiem.

Doceniajmy przyjaźń naszych małych pupili, które mamy w domach czy gospodarstwach. Ale też pamiętajmy o zwierzętach żyjących dziko w różnych zakątkach naszego globu. Zastanówmy się, jak możemy polepszyć ich egzystencję.

Czy młody człowiek może coś zrobić dla takich zwierząt? Może   i to bardzo wiele… Codzienne dbanie o środowisko, to też dbanie o zwierzęta. Zwierzęta kochają czystą wodę mórz i oceanów, krystaliczne rzeki i strumyki. Marzą o pięknych lasach i świeżym powietrzu. Chcą być wolne, zdrowe i bezpieczne, tak jak my. Wtedy czują się szczęśliwe.

Pamiętajmy o zwierzętach w schroniskach! W tych miejscach  pomoc otrzymują te niechciane, porzucone, często skrzywdzone psy i koty. Mają tam zapewnioną opiekę weterynaryjną, jedzenie, schronienie przed zimnem i prażącym słońcem w lecie. Możemy pomóc tym zwierzakom. Jeżeli z różnych powodów nie możemy mieć pieska lub kotka, to możemy wesprzeć te, które straciły swój dom lub nigdy go nie miały. Wspólnie sprawmy, aby „miesiąc dobroci dla zwierząt” trwał cały rok i otwórzmy się na pomaganie.

Co roku w naszej szkole organizujemy zbiórkę pieniędzy i karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Bydgoszczy. W ubiegłym roku wpłaciliśmy na konto schroniska 535,30 zł i zawieźliśmy przyniesioną przez Was karmę. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że zawsze można liczyć na Waszą pomoc, że macie ogromne serduszka i pomagacie biednym zwierzakom. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu pieski i kotki lepiej zniosą brak własnego kąta i kochającego właściciela.

W tym roku również możecie przynieść dary, które zawieziemy do schroniska. Może to być sucha karma, ale tylko szczelnie zamknięta, w oryginalnych foliowych torbach oraz puszki z mokrym pożywieniem dla kotów lub psów.

 

Jako dzień zbiórki wyznaczamy 22 października.

Dary składamy obok czerwonego serduszka na parkingu szkolnym w godzinach od 8.00 do 15.00.

Możecie też wpłacać pieniądze na konto schroniska:

03 1240 6452 1111 0010 4816 4671

Bank PKO SA

W imieniu naszych zwierzęcych przyjaciół ze schroniska serdecznie dziękujemy!

 

Organizatorzy

Grażyna Witkowska i Sylwia Krajewska