„Choć rodzicielstwo to jeden z uroków życia, może stać się również jedną z życiowych prób. Trudno jest czasem odkryć, jak dotrzeć do dzieci i jak pomóc w ujawnieniu tego, co w nich najlepsze. Dobrze, że mamy ekspertów, którzy dostarczając nam skutecznych i łatwych w użyciu narzędzi, czynią rodzicielstwo łatwiejszym”

Jeffrey K. Zeig,Dyrektor Fundacji Miltona H. Ericksona

Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej, która posiada w swojej ofercie poradniki dla rodziców, literaturę psychologiczno-pedagogiczną, m.in.:

• „Wychowanie bez porażek w szkole” – T. Gordon
  • „Krzyczeć, bić, niszczyć”.  Agresja u dzieci w wieku do 13 lat – J. Rumpf
  • „Kochać – zamiast rozpieszczać” Dlaczego nie powinniśmy spełniać każdego życzenia naszych dzieci. Poradnik dla rodziców – G. Reimann

Posiadamy w ofercie również  „Bajki, które leczą”  Doris Brett oraz „Bajki terapeutyczne” Marii Molickiej  skierowane do rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w rozwiązywaniu nurtujących je problemów. Dzieci czasem mają problemy, o których trudno im mówić. Jeszcze trudniej wytłumaczyć dziecku, że jego lęki nie łączą się z realnym zagrożeniem. Autorki przedstawiają opowiadania, które same w sobie stanowią prostą, skuteczną, a co najważniejsze – domową technikę terapii dzieci, a terapeutami są w tym wypadku rodzice, którzy mogą opowiadać lub czytać te bajki swoim pociechom. Historie dotyczą między innymi stosunków pomiędzy rodzeństwem, rozwodu, nieśmiałości i popędliwości, a także koszmarów i lęków oraz tego, że w życiu zdarzają się chwile bólu i cierpienia, z którymi również można sobie poradzić.