Tegoroczne wakacje były czasem wzmożonej pracy w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Przeprowadzono generalny remont stołówki i kuchni.

Na wniosek dyrektora szkoły Gabrieli Rojek przedsięwzięcie zostało częściowo sfinansowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Zostało ono zaakceptowane przez Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego. Wysokość dofinansowania wynosiła 80 tysięcy złotych, natomiast reszta funduszy pochodziła od organu prowadzącego.

            Stołówka i kuchnia zmieniły się diametralnie, od podłogi aż po sufit. Wymieniono drzwi wejściowe, pomalowano ściany na kolor miętowy i zakupiono nowe ciemnozielone i żółte stoliki. Miejsce spożywania posiłków nabrało świeżego, wesołego wyglądu. W kuchni, na podłodze i ścianach, zostały położone nowe kafle. Glazurze utrzymanej w bieli i szarości uroku dodały fugi w kolorze srebra. Zamontowano nowe wyciągi, które doskonale pochłaniają opary oraz ładnie komponują się ze srebrnymi wykończeniami. Wymienione zostały także kaloryfery, sieć elektryczna i oświetlenie. Zadbano nie tylko o wystrój wnętrz stołówki i kuchni, ale również o dobre samopoczucie pań kucharek, które były bardzo zadowolone z przeprowadzonego remontu, a do tego cieszyły się z nowych, ostrych jak brzytwa tarek do warzyw.  

            Remont był ogromnym przedsięwzięciem. Wymagał dużego wysiłku ze strony wykonawcy, który dołożył wszelkich starań, aby 1 września dzieci z oddziałów przedszkolnych, a 14 września starsi uczniowie mogli zjeść posiłek w pięknej, odnowionej stołówce.  W tym zadaniu nieocenione było również zaangażowanie oraz pomoc pracowników obsługi szkoły. Efekt został osiągnięty, ponieważ dzieci entuzjastycznie przyjęły te zmiany. Zachwycały się wystrojem, a szczególnie podobały im się królujące odcienie zieleni. Jedno jest pewne, że stołówka w nowym wydaniu będzie służyła uczniom przez wiele lat, a dzięki takiemu wystrojowi posiłki będą smakowały im jeszcze bardziej!

            Serdecznie dziękujemy Kujawsko-Pomorskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu i Burmistrzowi Szubina za okazane wsparcie i pomoc finansową oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia stołówki i kuchni w trakcie remontu oraz po jego zakończeniu.

PRZED REMONTEM

więcej

PO REMONCIE

więcej