Z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas I-III przygotowali wystawę „100 najpiękniejszych miejsc w Polsce odkrywamy, bo Ojczyznę kochamy”. W ramach projektu każda klasa wykonała mapę Polski, na której ukazała piękno naszego kraju. Uczniowie odkrywali zarówno piękno natury, jak  również walory architektoniczne, kulturowe i historyczne naszej Ojczyzny oraz dokonania Polaków.  Poszczególne klasy ukazały następujące treści:

klasa 1a – Stroje ludowe

klasa 1b – Sławni Polacy

klasa 1c – Zabytki miast

klasa 2a – Zamki w Polsce

klasa 2b – Cuda natury

klasa 2c – Legendy miast

klasa 3a – Pomniki przyrody

            Wystawa jest szczególna nie tylko ze wzgędu na doniosłą rocznicę, ale również ze względu na liczbę małych artystów, którzy wzięli w niej udział, bowiem na wystawie możemy podziwiać prace aż 150 uczniów. Każdy z nich odkrył cząstkę Polski, a wykonując zadanie zgłębił wiedzę na zadany temat. Autorzy prac wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Stworzyli prace różnorodne pod względem zastosowanych technik i środków wyrazu. Włożyli w nie dużo pracy i serca.

            Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 5.listopada 2018 roku. W wernisażu wzięli udział uczniowie klas I-III z wychowawczyniami. Gościem specjalnym uroczystości była dyrektor szkoły pani Gabriela Rojek. Po wystawie oprowadzali przedstawiciele poszczególnych klas, którzy w kilku słowach zaprezentowali mapy i przybliżyli ukazane na nich treści. Po prezentacji dyrektor szkoły pani Gabriela Rojek oraz przewodniczący klas uroczyście przecięli biało-czerwoną wstęgę i oficjalnie otworzyli wystawę. Na zakończenie wernisażu każda klasa otrzymała na pamiątkę biało-czerwone balony.

więcej

             Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ekspozycji. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wspierali swoje dzieci w owocnym odkrywaniu piękna i bogactwa Polski. Wystawa uzmysłowiła nam, że możemy i powinniśmy być dumni z naszej Ojczyzny.

 

Koordynator projektu

Sylwia Kral