21 września 2018 uczniowie Młodzieżowego Klubu Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie uczestniczyli w XIV Zjeździe Szkół i Klubów im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości. „Z gościnie u przyjaciół”.

Główne cele spotkania to uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, kultywowanie tradycji zlotów, poznanie miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz dziedzictwem kulturowym Pakości: Park kulturowy Kalwaria Pakoska.

Nasz klub reprezentowali uczniowie: Anna Szczech, Olga Kasprzak, Julia Libront, Jakub Przybyszewski z opiekunem Mariolą Polańską.

Goście złożyli wiązanki kwiatów, zapalili znicze pod pomnikiem powstańców w Pakości, uczestniczyli w Marszu na Orientację śladem miejsc pamięci powstania Wielkopolskiego i konkursie plastycznym o powstaniu.