Miesięczne archiwum: wrzesień 2017
Harmonogram Tygodnia Kolorów 2017
TĘCZOWY PONIEDZIAŁEK
Stało się, kolejny „Tydzień Kolorów” wystartował. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Kolory – struny emocji”. Wyjątkowo tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie stworzyć tęczę. Każdej klasie został przydzielony kolor, w który danego dnia dzieci będą miały się przebrać. Pierwszym zadaniem postawionym przed uczniami było stworzenie plakatów przedstawiających charakterystyczne dla „Tygodnia Kolorów” koty. Następnie, z uwagi na niesprzyjającą pogodę, w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja. Wśród feerii kolorów i masy pozytywnej energii, jako pierwsza zabrała głos pani Dyrektor, która mówiła na temat sposobów rozładowywania negatywnych emocji. Następnie wypowiedział się pan Grzegorz Pleszyński, pomysłodawca całego przedsięwzięcia. Rolę konferansjera pełniła pani Arletta Jagodzińska, nauczycielka języka polskiego, która od lat zajmuje się koordynacją eventu. Po krótkim wstępie odbył się pokaz tańca z kolorowymi szarfami. Następnie na scenę wkroczył zespół „Algaro”, który zaprezentował dwa układy taneczne. Na koniec wszyscy obecni mogli podziwiać taniec trzech naszych uczennic, które uczęszczają na zajęcia do Szkoły Tańca BOHEMA. Po zakończeniu inauguracji dzieci udały się do swoich klas, gdzie odbywał się dzień matematyki. Młodzież uczyła się w jaki sposób za pomocą rozwiązywania zadań matematycznych można rozładować negatywne emocje. W programie przewidziane były również warsztaty fotograficzne, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej. Miejmy nadzieję, że nie tylko ten tydzień, ale także następne będą w naszej szkole przebiegać w tak radosny i kolorowy sposób.
Czerwono nam we wtorek!
Drugiego dnia w „Tygodniu Kolorów” pogoda nie dopisała, jednak najmłodsi uczniowie z oddziałów 1-3 postarali się o to, aby otoczenie szkoły stało się piękne i wesołe dzięki tęczowemu miastu, które stworzyli na boisku przed szkołą. Ich starsi koledzy – uczniowie klas IV – VII SP oraz II i III gimnazjum zajmowali się makietami tęczowych miast. Za pomocą kartoników, butelek, plasteliny, kolorowego papieru i krepy stworzyli kolorowe budowle. Któż nie chciałby tam zamieszkać? Dzieła uczniów mogliśmy oglądać w sali gimnastycznej, zanim zostały one ocenione i wyłoniono zwycięską klasę. O godzinie 13.00 wyniki rywalizacji zostały ogłoszone przez radiowęzeł, natomiast wyróżnione makiety będzie można podziwiać w holu przy głównym wejściu.
Słoneczna środa
W trzecim dniu „Tygodnia kolorów” uczniowie oraz nauczyciele przystroili się w kolor żółty. Tego dnia przede wszystkim odbywały się warsztaty teatralne. Podczas spotkania z uczniami klasy V, aktor pan Dawid Kartaszewicz przeprowadził szereg ćwiczeń pomocnych podczas występów. Młodzież ćwiczyła panowanie nad oddechem oraz dykcję. Na koniec wybrani uczniowie zaprezentowali krótką scenkę. Następnym punktem programu był występ pana Mieczysława Giedroycia, który w przebraniu klauna, zaprezentował rozmaite sztuczki. Prezentacja była przeznaczona dla uczniów klas 0-5. Pan Dawid Kartaszewicz poprowadził także zajęcia dla grupy teatralnej Odyseja Umysłu. Młodzież ćwiczyła dykcję, a także miała za zadanie wcielać się w rozmaite postaci jedynie na podstawie opisu, który wcześniej został przygotowany przez kolegów. Zwieńczeniem dnia była gra w kalambury. Dzień upłynął w słonecznej i pozytywnej atmosferze, a odcieniom żółci, dominującym na korytarzach towarzyszyły szerokie uśmiechy uczniów.
CZWARTEK – KOLOR BIAŁY
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Czwarty dzień tygodnia kolorów upłynął pod znakiem sportu. Był to również dzień koloru białego. Na korytarzach naszej szkoły pojaśniało dzięki jasnym ubraniom uczniów. Dla każdej grupy wiekowej przygotowano aktywności i rozgrywki, w których brali czynny udział.
Najmłodsi konkurowali w „Turnieju Pluszowego Misia”. W oddziałach zerowych zwyciężyły „Motylki”. Spośród pierwszaków i klasy drugiej najlepsi okazali się uczniowie Ia, natomiast najlepszą z trzecich klas była IIIc.
Starsi uczniowie z klas IV-VI SP i VII SP i II-III gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców brali udział w rozgrywkach piłki nożnej, koszykówki i palanta.
Mecze dostarczyły wielu emocji uczniom i kibicom. Kolejny dzień Tygodnia Kolorów można zaliczyć do bardzo udanych.
Niebieskie zakończenie tygodnia kolorów
Ostatni dzień tygodnia kolorów upłynął w radosnej, ale również nieco nostalgicznej atmosferze. Niestety nastąpiło, to co nieuniknione – zakończenie tygodnia kolorów. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły dominowały odcienie niebieskiego. Wśród atrakcji dla uczniów pojawił się między innymi turniej „KOCHAM CIĘ, DWÓJKO”, który był przeznaczony dla klas od VI do VII SP oraz II i III gimnazjum. Następnie na scenę wkroczył zespół Bohema, który przedstawił układ taneczny dla klas 0-IV. Kolejną atrakcją był koncert zespołu p. Muzalewskiej oraz druga część występu zespołu Bohema tym razem skierowana do klas V – VII SP oraz II-III gimnazjum. Zwieńczeniem całego tygodnia było wręczenie słodkich podarunków wszystkim klasom, które uczestniczyły w Dniu Matematyki.
26 września w naszej szkole odbyły się spotkania dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klas I – III z dzielnicowym – młodszym aspirantem Damianem Ziółkowskim na temat: „Kręci mnie bezpieczeństwo cały rok”. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w kontakcie z osobami obcymi, a także zwierzętami. Dzieci mogły też uzyskać informacje na temat pracy policjanta.
Dziękujemy za ciekawe spotkania i przekazanie wielu ważnych informacji.
Organizatorami spotkań byli pedagodzy szkolni.
W sobotę 23 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe w naszej gminie. Drużynowe biegi przełajowe odbyły się na Stadionie Miejskim w Szubinie. Zawodnicy szubińskiej dwójki godnie reprezentowali swoją szkołę.
W roczniku 2005 i młodsi drużyna:
– dziewcząt zajęła 4 miejsce (Maria Staroń, Aleksandra Plaskaty, Dominika Hejnicka, Amelia Stypczyńska)
– chłopców zajęła 2 miejsce (Jakub Piechowiak, Ksawery Mierzwiński, Radosław Siekierski, Cyprian Walkiewicz, Szymon Kluj, Oskar Werbicki, Filip Janicki)
W klasyfikacji indywidualnej do Powiatu nakielskiego awansowali:
– Maria Staroń
– Jakub Piechowiak
– Ksawery Mierzwinski
W roczniku 2002-2004 drużyna:
– dziewcząt zajęła 1 miejsce ( Martyna Stefanowicz, Martyna Leppert, Wiktoria Siebor, Aleksandra Szczech, Aleksandra Dominiak, Sandra Sepska)
– chłopców zajęła 2 miejsce (Dominik Krzywdziński, Hubert Rogaliński, Mateusz Wojciechowski, Jonasz Walczak)
W klasyfikacji indywidualnej do Powiatu nakielskiego awansowali:
– Wiktoria Siębor
– Martyna Stefanowicz
– Martyna Leppert
– Dominik Krzywdziński
– Hubert Rogaliński
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników biegu i za godne reprezentowanie DWÓJKI.
W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego:
Agnieszka Kulpeksza
więcej …16 września 2017 r. na terenie Zakładu Poprawczego w Szubinie (w czasie II wojny światowej – obozu jenieckiego Oflag 64) odbyła się Żywa lekcja historii, podczas której przybliżono zebranym obrazy z życia jeńców wraz z historycznym komentarzem. Wśród zaproszonych gości były dzieci i wnuki byłych jeńców Oflagu 64 z USA.
Spotkanie zorganizowała Gmina Szubin z Grupą Rekonstrukcyjną Green Light przy współpracy z Muzeum Ziemi Szubińskiej, Zakładem Poprawczym w Szubinie, Szubińskim Domem Kultury i Szkołą Podstawową nr 2 w Szubinie.
Nasi uczniowie zaprezentowali fragmenty sztuki pt. Brother Orchid (Orchid, brat gangstera ) autorstwa Leo Brady wystawionej przez jeńców na scenie obozowego „Małego teatru” podczas Świąt Dziękczynienia w listopadzie 1943 r. Odtworzyli także obozową tablicę ogłoszeń wraz z Biuletynem Codziennym prowadzonym przez oficerów amerykańskich na podstawie niemieckiej prasy wojennej i wiadomości radiowych.
więcej…
Klub UKS Szachowa Dwójka Szubin zaprasza dzieci klas 0 – 7 SP i 2 – 3 gim. na zajęcia szachowo – warcabowe.
Zebranie organizacyjne odbędzie się we czwartek o godz. 17.00 w Szubińskim Domu Kultury.
Prezes Klubu UKS Szachowa Dwójka
Piotr Szybowicz
Jest wieloletnią tradycją, że w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, wyrusza piesza pielgrzymka z Parafii Św. Marcina w Szubinie do Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Podobnie było w tym roku. W grupie ok. 50 pielgrzymów, którzy przeszli 15 kilometrów, było 11 osób z naszej szkoły:
- Brodziak Kasia IVc
- Brodziak Mieciu Vb
- Adamowska Agata Vb
- Tomczyk Ania Vb
- Ucińska Marysia Vb
- Gunia Wioletta Vc
- Smarul Michalina Vc
- Brodziak Laura VIa
- Sobota Martynka VIa
oraz opiekunowie: ks. Szymon Lewandowski i katechetka Anna Pokorzyńska.
Podczas przemarszu pątnicy śpiewali pieśni i piosenki religijne, wspólnie się modlili, był też czas dla bliźniego. Postój na odpoczynek był w Zalesiu. Po dojściu do Sanktuarium Krzyża Świętego, pielgrzymi wzięli udział we Mszy św. odpustowej odprawionej przez Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego z Gniezna.
Po Mszy św., na uczestników pieszej pielgrzymi, czekał wynajęty autokar do Szubina.
Anna Pokorzyńska
więcej…
19. 09. 2017 rok
godzina 16:00 klasy I – III szkoły podstawowej
godzina 17:00 klasy IV – VII szkoły podstawowej i oddziały zerowe
20. 09. 2017 rok
godzina 16:30 klasy II – III gimnazjalne
godzina 17:30 spotkanie rodziców uczniów klas III z Dyrektorem szkoły
21. 09. 2017 rok
godzina 17:00 spotkanie klasowych Rad Rodziców z Dyrektorem szkoły
Ze względu na zmiany w prawie oświatowym jest uaktualniana dokumentacja szkolna taka jak: Statut szkoły, Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania, procedury postępowania i reagowania w różnych sytuacjach, regulaminy oraz program wychowawczo – profilaktyczny.
Kolejne spotkanie zespołu do spraw programu wychowawczo – profilaktycznego odbędzie się 18. 09. 2017 roku o godzinie 14:45. Zapraszamy do współpracy chętnych rodziców i nauczycieli.
Od 01.09.2017 roku
Szkoła Podstawowa
Koszt obiadu w szkole podstawowej – 4,50 zł
Dofinansowanie z MGOPS dla uczniów spełniających kryteria dochodowe – 4,50 zł
Dzieci, które korzystają z obiadów płatnych są zobowiązani do dostarczenia dowodu uiszczenia opłaty za posiłki.
Obiady płatne wydawane będą od 11 września 2017, do 7 września należy dostarczyć potwierdzenie wpłaty.
Płatność należy dokonać na konto bankowe:
22 8164 0001 2001 0009 8687 0001
oddziały „0”
Całkowity dzienny koszt wyżywienia 6,00 zł dziennie:
– koszt śniadania w oddziale przedszkolnym – 1,50 zł
– koszt obiadu w oddziale przedszkolnym – 3,00 zł
– koszt podwieczorku w oddziale przedszkolnym – 1,50 zł
Dofinansowanie z MGOPS dla dzieci spełniających kryteria dochodowe – 3,00
Płatność za wrzesień do 10 października na konto
22 8164 0001 2001 0009 8687 0001
dowód wpłaty należy dostarczyć do sekretariatu.
4 września 2017 r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów szkoły podstawowej. Dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej, przywitała dyrektor szkoły, p. Gabriela Rojek oraz wicedyrektorzy, p. Maria Żemojtel i p. Tadeusz Brzykcy. Pani dyrektor ciepłe słowa skierowała szczególnie do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną swoją edukację w murach Szubińskiej „Dwójki”. Przedstawiła nauczycieli, którzy będą ich wychowawcami. Przedstawiła również wychowawców uczniów klas czwartych. Pani dyrektor stwierdziła, że ten rok szkolny będzie wyjątkowy nie tylko dlatego, że zaczął się 4 września, ale również z powodu zmian w systemie szkolnictwa. Następnie zwróciła się do uczniów klas siódmych, którzy jako pierwsi podejmą wyzwanie nowej edukacji. Pani dyrektor wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.
4 WRZEŚNIA 2017 |
SP: KLASY 1 (po spotkaniu z wychowawcami) |
5 WRZEŚNIA 2017 |
SP: KLASY 2 i 5 godz. 7.30-16.00 |
6 WRZEŚNIA 2017
|
SP: KLASY 3 GIM: KLASA 2 godz. 7.30-16.00 |
7 WRZEŚNIA 2017 |
SP: KLASY 6 i 7 godz. 7.30-16.00 |
8 WRZEŚNIA 2017 |
SP: KLASY 4 GIM: KLASY 3 godz. 7.30-16.00 |
Podręczniki odbierają rodzice w bibliotece szkolnej.