16 września 2017 r. na terenie Zakładu Poprawczego w Szubinie (w czasie II wojny światowej – obozu jenieckiego Oflag 64) odbyła się Żywa lekcja historii, podczas której przybliżono zebranym obrazy z życia jeńców wraz z historycznym komentarzem. Wśród zaproszonych gości były dzieci i wnuki byłych jeńców Oflagu 64 z USA.

Spotkanie zorganizowała Gmina Szubin z Grupą Rekonstrukcyjną Green Light  przy współpracy z Muzeum Ziemi Szubińskiej, Zakładem Poprawczym w Szubinie, Szubińskim Domem Kultury i Szkołą Podstawową nr 2 w Szubinie.

Nasi uczniowie zaprezentowali fragmenty sztuki pt. Brother Orchid (Orchid, brat gangstera ) autorstwa Leo Brady wystawionej przez jeńców na scenie obozowego „Małego teatru” podczas Świąt Dziękczynienia w listopadzie 1943 r. Odtworzyli także obozową tablicę ogłoszeń wraz z Biuletynem Codziennym prowadzonym przez oficerów amerykańskich na podstawie niemieckiej prasy wojennej i wiadomości radiowych.