Harmonogram Tygodnia Kolorów 2017

TĘCZOWY PONIEDZIAŁEK

            Stało się, kolejny „Tydzień Kolorów” wystartował. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Kolory – struny emocji”. Wyjątkowo tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie stworzyć tęczę. Każdej klasie został przydzielony kolor, w który danego dnia dzieci będą miały się przebrać. Pierwszym zadaniem postawionym przed uczniami było stworzenie plakatów przedstawiających charakterystyczne dla „Tygodnia Kolorów” koty. Następnie, z uwagi na niesprzyjającą pogodę, w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja. Wśród feerii kolorów i masy pozytywnej energii, jako pierwsza zabrała głos pani Dyrektor, która mówiła na temat sposobów rozładowywania negatywnych emocji. Następnie wypowiedział się pan Grzegorz Pleszyński, pomysłodawca całego przedsięwzięcia. Rolę konferansjera pełniła pani Arletta Jagodzińska, nauczycielka języka polskiego, która od lat zajmuje się koordynacją eventu. Po krótkim wstępie odbył się pokaz tańca z kolorowymi szarfami. Następnie na scenę wkroczył zespół „Algaro”, który zaprezentował dwa układy taneczne. Na koniec wszyscy obecni mogli podziwiać taniec trzech naszych uczennic, które uczęszczają na zajęcia do Szkoły Tańca BOHEMA. Po zakończeniu inauguracji dzieci udały się do swoich klas, gdzie odbywał się dzień matematyki. Młodzież uczyła się w jaki sposób za pomocą rozwiązywania zadań matematycznych można rozładować negatywne emocje. W programie przewidziane były również warsztaty fotograficzne, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej. Miejmy nadzieję, że nie tylko ten tydzień, ale także następne będą w naszej szkole przebiegać w tak radosny i kolorowy sposób.

więcej

 

Czerwono nam we wtorek!

            Drugiego dnia w „Tygodniu Kolorów” pogoda nie dopisała, jednak najmłodsi uczniowie z oddziałów 1-3 postarali się o to, aby otoczenie szkoły stało się piękne i wesołe dzięki tęczowemu miastu, które stworzyli na boisku przed szkołą. Ich starsi koledzy – uczniowie klas IV – VII SP oraz II i III gimnazjum zajmowali się makietami tęczowych miast. Za pomocą kartoników, butelek, plasteliny, kolorowego papieru i krepy stworzyli kolorowe budowle. Któż nie chciałby tam zamieszkać? Dzieła uczniów mogliśmy oglądać w sali gimnastycznej, zanim zostały one ocenione i wyłoniono zwycięską klasę. O godzinie 13.00 wyniki rywalizacji zostały ogłoszone przez radiowęzeł, natomiast wyróżnione makiety będzie można podziwiać w holu przy głównym wejściu. 

więcej

Słoneczna środa

         W trzecim dniu „Tygodnia kolorów” uczniowie oraz nauczyciele przystroili się w kolor żółty. Tego dnia przede wszystkim odbywały się warsztaty teatralne. Podczas spotkania z uczniami klasy V, aktor  pan Dawid Kartaszewicz przeprowadził szereg ćwiczeń pomocnych podczas występów. Młodzież ćwiczyła panowanie nad oddechem oraz dykcję. Na koniec wybrani uczniowie zaprezentowali krótką scenkę. Następnym punktem programu był występ pana Mieczysława Giedroycia, który w przebraniu klauna, zaprezentował rozmaite sztuczki. Prezentacja była przeznaczona dla uczniów klas 0-5. Pan Dawid Kartaszewicz poprowadził także zajęcia dla grupy teatralnej Odyseja Umysłu. Młodzież ćwiczyła dykcję, a także miała za zadanie wcielać się w rozmaite postaci jedynie na podstawie opisu, który wcześniej został przygotowany przez kolegów. Zwieńczeniem  dnia była gra w kalambury. Dzień upłynął w słonecznej i pozytywnej atmosferze, a odcieniom  żółci, dominującym na korytarzach towarzyszyły szerokie  uśmiechy uczniów.  

więcej

CZWARTEK – KOLOR BIAŁY

W zdrowym ciele zdrowy duch!

            Czwarty dzień tygodnia kolorów upłynął pod znakiem sportu. Był to również dzień koloru białego. Na korytarzach naszej szkoły pojaśniało dzięki jasnym ubraniom uczniów. Dla każdej grupy wiekowej przygotowano aktywności i rozgrywki, w których brali czynny udział.

Najmłodsi konkurowali w „Turnieju Pluszowego Misia”. W oddziałach zerowych zwyciężyły „Motylki”. Spośród pierwszaków i klasy drugiej najlepsi okazali się uczniowie Ia, natomiast najlepszą z trzecich klas była IIIc.

            Starsi uczniowie z klas IV-VI SP i VII SP i II-III gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców brali udział w rozgrywkach piłki nożnej, koszykówki i palanta.

            Mecze dostarczyły wielu emocji uczniom i kibicom. Kolejny dzień Tygodnia Kolorów można zaliczyć do bardzo udanych.

więcej

 Niebieskie zakończenie tygodnia kolorów

Ostatni dzień tygodnia kolorów upłynął w radosnej, ale również nieco nostalgicznej atmosferze. Niestety nastąpiło, to co nieuniknione – zakończenie tygodnia kolorów. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły dominowały odcienie niebieskiego. Wśród atrakcji dla uczniów pojawił się między innymi turniej „KOCHAM CIĘ, DWÓJKO”, który był przeznaczony dla klas od VI do VII SP oraz II i III gimnazjum. Następnie na scenę wkroczył  zespół Bohema, który przedstawił układ taneczny dla klas 0-IV. Kolejną atrakcją był koncert zespołu p. Muzalewskiej oraz druga część występu zespołu Bohema tym razem skierowana do klas V – VII SP oraz II-III gimnazjum.  Zwieńczeniem całego tygodnia było wręczenie słodkich podarunków wszystkim klasom, które uczestniczyły w Dniu Matematyki.

 

więcej