Niezmierne miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 B Rafał Kuczbański został finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.   

            W roku szkolnym 2020/2021 przystąpił do konkursu kuratoryjnego. W październiku 2020 wziął udział w  eliminacjach szkolnych, w grudniu 2020 r. na szczeblu rejonowym uzyskał 94 %, a w finale w marcu 2021 osiągnął wynik 70%.

            Rafał zapytany, dlaczego wybrał akurat matematykę, odpowiedział:

„ Matematyka od zawsze była dla mnie czymś wyjątkowym. Kiedy byłem małym chłopcem, uwielbiałem liczyć, dodawać, odejmować. Zamiłowanie do liczb z czasem zaczęło przeistaczać się w prawdziwą pasję. Pogłębianie mojej matematycznej wiedzy- analizowanie, rozszerzanie materiału – było świetnym i budującym doświadczeniem. Mój sukces zawdzięczam przede wszystkim zawziętemu, ale jednocześnie przyjemnemu, działaniu. Tytuł finalisty motywuje mnie do dalszego zgłębiania wiedzy w zakresie tej dziedziny nauki, poszerza możliwości wyboru szkoły średniej, ale również uświadamia, że na każdy sukces składają się godziny, dni i lata ciężkiej pracy.”

Rafałowi gratulujemy tytułu finalisty. Dziękujemy za udaną współpracę i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Beata Skrzyńska- Klim i Ewa Kędziorska