Brawo Cyprian!

 

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia – jak i przygotowującego go nauczyciela – zaangażowania i wielu godzin pracy.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w październiku 2020 roku wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu kuratoryjnego z chemii. Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń z klasy 8a Cyprian Walkiewicz. Ze względu na panującą pandemię etapy rejonowy i wojewódzki odbywały się zdalnie na specjalnie przygotowanej dla uczniów platformie.Cyprian na szczeblu rejonowym uzyskał 80% i zakwalifikował się do ostatniego etapu.

            Wielomiesięczna, ciężka praca ucznia została nagrodzona. W marcu 2021 roku odbył się etap wojewódzki, w którym Cyprian odniósł spektakularny sukces, uzyskując wynik 92,5%, co dało mu zaszczytny tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

            Serdecznie gratuluję Cyprianowi wspaniałego sukcesu i życzę mu powodzenia na dalszym etapie kształcenia. Natomiast pozostałych uczniów zachęcam do podejmowania wysiłku i licznego uczestnictwa w kolejnych konkursach chemicznych.

Agnieszka Kulczyk