Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają. Nasze przedszkolaki bardzo lubią właśnie ten rodzaj aktywności, który zachęca je do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspiruje do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań, a ponadto wyzwala w dziecięcych umysłach generowanie nowych pomysłów.
Dzień matematyki, który obchodziliśmy w marcu, stał się dla nas okazją do podjęcia matematycznych wyzwań. Dzieci rozwijały swoje umiejętności podczas przeliczania, rozpoznawania kształtów różnych figur geometrycznych. Doskonaliły orientację przestrzenną i odgadywały zakodowane obrazki na macie edukacyjnej. Z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w matematycznych zabawach i grach dydaktycznych, jakimi były na przykład japońskie szachy – złap lwa czy matematyczne kubeczki.
Zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanych zadań. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Gabriela Rojek.
Wspólna rywalizacja w grupach, podczas rozwiązywania zadań, wszystkich zmobilizowała, a każde zadanie okazało się nie lada wyzwaniem.
Wszystkim uczestnikom matematycznych zabaw serdecznie gratulujemy i cieszymy się ze wspólnej zabawy!
Nauczyciele wychowania przedszkolnego