W Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie zostały wyremontowane dwie pracownie komputerowe. Uczniowie ucieszyli się z powrotu do szkoły i z tego, że mogli spotkać się po długiej przerwie. Nie spodziewali się, że ich dotychczasowe pracownie komputerowe zamienią się w nowoczesne, profesjonalne sale do nauki informatyki.

Remont pracowni został sfinansowany z budżetu Urzędu Miasta. Wysokość dofinansowania wynosiła ponad 60 tysięcy złotych.

Sale komputerowe nabrały nowego wyglądu. W obu pomieszczeniach wykonano generalny remont. Ściany zostały pomalowane na kolor beżowy, który optycznie powiększył przestrzeń i dodał pracowniom przestronności. Ponadto barwa ta pozytywnie wpływa na koncentrację uczniów oraz pomaga odprężyć wzrok po pracy z komputerem.  Na jednej ze ścian, przy wejściu do klas, położono tynk mozaikowy w kolorze mięty. Na oknach pojawiły się nowe rolety kolorystycznie dobrane do tynku. W sali 63 wymieniono stoliki uczniowskie, których jasne blaty doskonale pasują do beżowych ścian. W obu pracowniach pojawiły się nowe, bardzo wygodne krzesła komputerowe. Drewniany parkiet został wycyklinowany i polakierowany. W klasie 73 wymieniono meble, których kolor idealnie komponuje się z blatami stanowisk uczniowskich i biurkiem nauczyciela. W pracowniach zainstalowano klimatyzację, która zapewnia utrzymanie w salach odpowiedniej jakości powietrza.

Aranżacja wnętrza cieszy oko każdego, kto wchodzi do pracowni komputerowych, ale najważniejszą zmianą jest wymiana komputerów starej generacji na nowoczesne. Do sali 63 zakupiono 25 laptopów z procesorem Intel Core i5, z pamięcią RAM 8 GB i system operacyjnym Windows 10 Pro. W drugiej sali komputery stacjonarne zostały zmodernizowane. Każdy uczeń może zgłębiać tajniki nowoczesnej technologii, pracując na swoim komputerze. W obu pomieszczeniach znajdują się tablice interaktywne.W tak udoskonalonych pracowniach komputerowych uczniowie Szubińskiej Dwójki na pewno będą jeszcze skuteczniej zdobywać wiedzę i doskonalić umiejętności informatyczne. W salach komputerowych komfortowo pracuje się uczestnikom zajęć jak i nauczycielom. Nowe pracownie to nowe możliwości nauki na lekcjach informatyki, w czasie zajęć pozalekcyjnych, a także wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas lekcji innych przedmiotów.