7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się „otrzęsiny” klasy IVa, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem opiekuna pani Martyny Kubanek. Celem imprezy było przyjęcie czwartoklasistów do grona starszych uczniów oraz integracja zespołów klasowych.

Uczniowie klasy IV mieli do wykonania kilka zadań. Przygotowali i zaprezentowali przebranie. W tym roku dzieci wcieliły się w postacie superbohaterów z filmów i książek. Wszyscy uczniowie byli przebrani, a stroje niektórych wywołały podziw zgromadzonych. “Świeżaki” musiały napisać klasową piosenkę oraz zaprezentować ją przed samorządem. Ostatnią konkurencją było jak najlepsze zaprezentowanie klasy. Czwartoklasiści wybrali formę plakatu i świetnie poradzili sobie z zadaniem. Młodzieżowe jury postanowiło przyznać nagrody specjalne: za najlepszy strój, dla najlepiej śpiewającego i dla całej klasy za wspaniałą prezentację. Na końcu czwartoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali włączeni do grona uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Za uczestników trzymała kciuki wicedyrektor szkoły pani Maria Żemojtel.

W kolejnej części „otrzęsin” został przeprowadzony konkurs wiedzy o naszej szkole. Reprezentacje klas zebrały się w dwóch salach lekcyjnych, gdzie napisały test. Następnie cztery najlepsze zespoły przeszły do ostatniego etapu konkursu. Ostatecznie zmagania wygrała reprezentacja klasy 7b.

Po udanych „otrzęsinach” rozpoczęła się dyskoteka.

więcej