8 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie ze starszych klas pod opieką pań: Marioli Polańskiej, Agnieszki Grobelnej- – Staniszewskiej i Dobromiły Swosińskiej przygotowali inscenizację słowno – muzyczną. Młodzież recytowała wiersze patriotyczne, a fragmenty prozy nawiązywały do historii walk Polaków o odzyskanie niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne przełomu XIX i XX w.

O godzinie 11.11 starsi uczniowie wraz z opiekunami zebrali się na placu apelowym i odśpiewali hymn państwowy. Najmłodsi uczniowie z kolei zaśpiewali hymn w sali gimnastycznej naszej szkoły.

          Ten szczególny dzień dla wielu stał się lekcją historii. Podniosła atmosfera, odświętne stroje i niezwykle wymowna dekoracja sali gimnastycznej przypomniały, że wszyscy powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

więcej