„Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z Leśnej Polany” to hasło tegorocznego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole. Wydarzenie miało miejsce 14 listopada 2019r. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas 1-3.

Bibliotekarki przygotowały salę, ozdabiając ją elementami scenografii wykonanymi przez chętnych uczniów i nauczycieli. W pomieszczeniu pojawiły się drzewa, krzewy, kwiaty, grzyby, a nawet sowa, zając i sarenka. Wszystko po to, aby dzieci poczuły się jak na Leśnej Polanie. W przeprowadzeniu wydarzenia pomagały uczennice ze Stowarzyszenia Miłośników Biblioteki. Również one czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom. Głośne czytanie poprzedziła recytacja wiersza Doroty Gellner pt. „Miasteczko”. Utwór przygotowało dwoje uczniów klasy 3 i dwie uczennice z klasy 2. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Królestwo” ze zbioru Renaty Piątkowskiej: “Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu słodziaków”. Po wysłuchaniu historyjek dzieci miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę lub stworzyć koronę jesiennego drzewa. Prace wyglądały pięknie, a dzieci wracały na lekcje z uśmiechniętymi buziami, zatem uznajemy tegoroczny Dzień Głośnego Czytania za udany.

Klaudia Posłuszna