W Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) z udziałem zawodników z Bydgoszczy, Włocławka, Świecia, Janikowa, Unisławia, Nowego Dworu Bratiańskiego, Szubina, Zalesia, Królikowa, Kowalewa i Rynarzewa.

Wicemistrzem województwa mężczyzn został Dariusz Wargulec (SzDK Szubin), wicemistrzynią województwa kobiet została Wanda Makowiecka z Królikowa. W grupie juniorek do lat 16 zwyciężyła Katarzyna Wargulec (SP 2 Szubin / SzDK Szubin), a Jagoda Kroczka zajęła (Zalesie / SP 2 Szubin / SzDK Szubin) III miejsce.
W grupie juniorek do lat 10 tryumfowała Michelle Wyrzykowska (SP 2 Szubin / SzDK Szubin), a w grupie juniorek do lat 7 Michalina Majewska (Przedszkole 3 / SzDK Szubin). W grupie juniorów do lat 19 tytuł drugiego wicemistrza uzyskał Marcel Grabowski (I LO Szubin / Kowalewo). W grupie juniorów do lat 13 na III miejscu znalazł się Maciej Sobczak (SP 2 Szubin / SzDK Szubin). W grupie do lat 10 na I miejscu uplasował się Sebastian Król (SP Rynarzewo / SzDK Szubin), a na II miejscu Wojciech Chudzyński (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin / SzDK Szubin). W grupie do lat 7 I miejsce zajął Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin).

W klasyfikacji drużynowej miejscowi warcabiści z SzDK Szubin wywalczyli dwie czołowe lokaty: IV miejsce – kategoria seniorów, I miejsce – kategoria juniorów,
I miejsce – kategoria juniorek.

W poszczególnych grupach I miejsca zajęli: seniorzy – Leszek Napiontek (SIN Razem Świecie), seniorki – Patrycja Chrząszcz (LZS Senet Janikowo), juniorzy 19 – Mateusz Kozaczyński (LZS Senet Janikowo), juniorzy 16 – Dominik Rubaj (SIN Razam Świecie), juniorzy 13 – Patryk Kubiak (LZS Senet Janikowo), juniorzy 10 – Sebastian Król (SzDK Szubin / SP Rynarzewo), juniorzy 7 – Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), juniorki 19 – Emilia Lepak (ZS Chemicznych / MDK 1 Bydgoszcz / Jeziorany), juniorki 16 – Katarzyna Wargulec (SzDK Szubin / SP 2 Szubin), juniorki 13 – Iga Biskupiak (LZS Senet Janikowo), juniorki 10 – Michelle Wyrzykowska (SzDK Szubin / SP 2 Szubin), juniorki 7 – Antonina Majewska (SzDK Szubin / Przedszkole 3 Szubin), drużynowo seniorzy – MDK 1 Bydgoszcz, drużynowo juniorzy – SzDK Szubin, drużynowo juniorki – SzDK Szubin.

Organizacji turnieju podjęli się: Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin. Obowiązki sędziów championatu sprawowali: Piotr Szybowicz, Mikołaj Włoch (MDK 1 Bydgoszcz / UKS Szachowa Dwójka Szubin) i Anna Sternalska – Lepak (MDK 1 Bydgoszcz). Kierownictwo zawodów spoczywało w rękach Piotra Szybowicza (działacz klubów szachowo – warcabowych: UKS Szachowa Dwójka Szubin / SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz / I LO Szubin).

teks i informacje przekazał :Piotr Szybowicz