10.05.2017r. Motylki i Żabki pojechały do Jednostki Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Na miejscu przywitał nas tatuś Filipa, młodszy kapitan pan Adamowski. Najpierw zaprosił nas do sali edukacyjnej „Ognik”, w której odbywają się zajęcia dla młodszych dzieci. Tam przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat zasad bezpiecznego zachowania się w domu, w szkole i poza nią. Obejrzały filmy edukacyjne o tym, jak należy zachować się, gdy wybuchnie  pożar. Podczas praktycznych ćwiczeń nabyły umiejętność poruszania się  w zadymionych pomieszczeniach i wykorzystywania znaków ostrzegawczych i informacyjnych do celów ewakuacyjnych z zagrożonych obiektów. Utrwaliły numery alarmowe i przećwiczyły wzywanie pomocy. Niemałą atrakcją było mierzenie mundurów strażackich oraz wspinaczka po drabinie. Następnym punktem programu była wizyta w siłowni , gdzie strażacy dbają o swoją kondycję fizyczną. Podczas zwiedzania jednostki dzieci usłyszały alarm i obserwowały, jak strażacy błyskawicznie zjeżdżają po rurze oraz przygotowują się do wyjazdu. Poznały też wyposażenie wozów strażackich. Na koniec gościły w dyspozytorni. W prezencie otrzymały od strażaków książeczki i plany lekcji.

Dziękujemy Panu Łukaszowi Adamowskiemu za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć, podczas których dzieci przyswoiły sporo wiedzy, która może uratować życie.

Sylwia Kral i Alina Rzadkiewicz