9 maja 2017r. przedszkolaki z grupy motylki i Żabki wybrały się do Muzeum Ziemi Szubińskiej na zajęcia dotyczące powstania naszej miejscowości..

            Dzieci obejrzały prezentację o dziejach Szubina. Na starych zdjęciach i pocztówkach rozpoznawały zabytki Szubina, najstarsze budynki i kościoły. Obserwowały, jak zmieniało się miasto, ulica 3 Maja, rynek, Dom Polski, Szkoła Podstawowa nr1. Poznały też legendę o herbie Szubina oraz historię szubińskiego zamku. Na zakończenie obejrzały film pt. „Legenda o herbie Szubina” zrealizowany przez uczniów naszej szkoły. W drodze powrotnej, spacerując uliczkami miasta, z łatwością rozpoznawały poznane zabytki i budynki użyteczności publicznej.

 

więcej

            Dziękujemy Pani Katarzynie Tatar za ciekawą lekcję o historii naszego miasta.

                                                                                                         Sylwia Kral i Alina Rzadkiewicz