10 maja uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Szkocji zorganizowanym przez  Szkołę Podstawową im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach  w ramach obchodów „Dni Brytyjskich”.

Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Sona Ataya, Bartosz Kluska, Remigiusz Grzybowski, Tobiasz Szczucki.

więcej

Konkurs składał się z trzech etapów. Rozgrywki rozpoczęły się od quizu sprawdzającego wiedzę o Szkocji. W drugim etapie każda drużyna musiała zaprezentować przygotowany wcześniej plakat o Szkocji.

W ostatniej części rozgrywek drużynowych uczestnicy śpiewali  piosenkę w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce. Największą atrakcją konkursu był występ dudziarza,  który  grał na  Wielkich  Dudach Szkockich (Great Highland Bagpipes) oraz ciekawie opowiadał o tym kraju.

Gratulujemy!