Uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami i nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia odwiedzili Alpakowy Ogród w Starym Jarużynie.

Dzieci zaczęły wizytę od karmienia zwierząt: alpak, miniaturowych kóz i królików. Pan Norbert i dwie panie Justyny w tym czasie opowiadali nam o swoich pupilach – ich nawykach,  ulubionych przysmakach, a także o tym, czego zwierzątka nie lubią. Potem wspólnie zjedliśmy drugie śniadanie, aby w pełni sił powrócić do kolejnych atrakcji. Dzieci wysłuchały  krótkiego wykładu na temat alpak, zwiedziły gospodarstwo, gdzie hodowane również są papugi i miniaturowe owce. Następnie udały się na łąkę, aby uczestniczyć w zawodach sportowych. Zaczęły od emocjonującego przeciągania liny. Po licznych konkurencjach sportowych uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego biesiadowania  przy ognisku. Następnie Pani Justyna zaprosiła dzieci na zajęcia plastyczne. Na koniec uczniowie mogli potrzymać alpaki na uwiązie i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

To był dzień pełen zabaw i atrakcji. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie w Alpakowym Ogrodzie.

Wychowawczynie

Magdalena Wojtas – Gnat,