5 października dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na swoją pierwszą autokarową wycieczkę w tym roku szkolnym. Pojechały do Nadleśnictwa w Szubinie.
Pracownicy nadleśnictwa, Pan Jakub i Pan Łukasz przygotowali na spotkanie z dziećmi zajęcia z edukacji leśnej. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca leśnika i zaczerpnęły ogólnej wiedzy na temat lasów i ich mieszkańców. Omawiane tematy były przedstawione na prezentowanych tablicach będących na wyposażeniu zakątka edukacyjnego „Kunia Łączka”. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła wystawa eksponatów wilków.
Na zakończenie dzieci przypomniały o zasadach zachowania się w lesie i o zagrożeniach, jakie może spowodować człowiek. Pan leśnik podkreślał, że odwiedzając lasy, jesteśmy tylko gośćmi i powinniśmy się właściwie zachowywać.
Pracownicy nadleśnictwa podarowali dzieciom drewniane linijki z grafiką roślin i zwierząt, sprawiając im ogromną radość.
Taką lekcję, pachnącą jesiennym lasem, zapamiętamy na długo.

Emilia Hilscher

Ewa Sendwicka