24 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbył się festyn pt. „Wakacyjna Dwójka”. Stanowił on prezent dla uczniów z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu byli: rada rodziców, dyrekcja naszej szkoły oraz nauczyciele.

                    Festyn rozpoczęła pani dyrektor Gabriela Rojek, witając wszystkich i przedstawiając cel imprezy. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie pan Paweł Grochala, który przedstawił program festynu.

                    Przez trzy godziny na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Dzieci z klas I-III pod opieką wychowawców udały się do sali gimnastycznej, gdzie odbywał się turniej „Pluszowego misia”. Konkurencje przeprowadziła pani Małgorzata Jaroch. Uczniowie klas 7 i 8 udali się na boisko wielofunkcyjne, gdzie odbył się turniej piłki siatkowej. Pod bacznym okiem pani Agnieszki Kulpekszy młodzież walczyła o zwycięstwo. Natomiast chłopcy z klas 4 – 6 na boisku bitumicznym rozegrali mecze piłki nożnej. Walczyli o zwycięstwo w grupach wiekowych. Pani Żaneta Błaszkowska ustalała kolejność rozgrywek i zatwierdzała zdobyte punkty. Natomiast nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał pan Mirosław Obremski. Dziewczynki wspierały swoich kolegów z klas, kibicując i dopingując. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a każdy uczestnik drobny upominek. Bardzo dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie konkurencji sportowych oraz za ich przeprowadzenie.

                   Oprócz rozgrywek sportowych na uczniów naszej szkoły czekały liczne niespodzianki. Przybyli zaproszeni goście: jednostka OSP Szubin, policjanci z Komendy Powiatowej w Nakle nad Notecią, młodzież z LO w Szubinie pod opieką pani Lidii Leciejewskiej. Odbył się pokaz sprzętu strażackiego oraz dzieci mogły poczuć się jak panowie strażacy, siadając za kierownicą wozu strażackiego. Drużyna sanitarna z LO zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowali symulację wypadku samochodowego. Pokaz ten wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów naszej szkoły. Pani policjantka przeprowadziła zajęcia warsztatowe w formie toru przeszkód z wykorzystaniem narkogogli. Po ich nałożeniu można było zobaczyć, jak szkodliwie substancje psychoaktywne wpływają na nasze zmysły. 

        Kolejną atrakcją były warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Hannę Zawadzką-Pleszyńską. Członkowie szubińskiego Klubu Miłośników Fotografii „Flesz” uatrakcyjnili festyn, robiąc dzieciom pamiątkowe, stylizowane zdjęcia. W świetlicy odbywały się interaktywne quizy z wykorzystaniem strony Kahoot. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody – bony do księgarni i pendrivy.

                  Natomiast na najmłodszych czekała nie lada atrakcja w postaci dmuchanych zjeżdżalni oraz zamków. Były one ogromną niespodzianką i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki nim dzieci spędziły aktywnie i wesoło czas podczas festynu. Doskonałą zabawę, pełną niezapomnianych wrażeń i emocji, zapewniła firma Nie Pękaj z Nakła.

                 Organizatorzy zadbali również, by uczniowie naszej szkoły mogli posilić się w przerwach między kolejnymi atrakcjami. Były stoiska z watą cukrową i popcornem. Dzieci mogły zjeść kiełbaskę z grilla, posmakować wybornych ciast i naturalnych jogurtów. Dodatkową atrakcją było stoisko z lodami Dolce Vito. Pogoda tego dnia dopisywała, a z godziny na godzinę robiło się coraz cieplej, więc uczestnicy festynu chętnie chłodzili się, delektując się pysznymi lodami.

                 Uczniowie bawili się doskonale. Trzy godziny minęły niesamowicie szybko. Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnego festynu.

        Piknik został zorganizowany z funduszy, które zebrano podczas 22. Bal z Dwójką. Serdecznie dziękujemy na pomoc i wsparcie: pracownikom MGOPS w Szubinie, OSP Szubin, Komendzie Powiatowej w Nakle nad Notecią, Nadleśnictwu Szubin, Księgarni Biss, firmie PPUH Kwiecińscy, Piekarni-Ciastkarni Grobelski Grzegorz, firmie KOMPLET Polska Sp. z o.o., firmie HurtDetal Tomasz Hilscher, pani Agnieszce Konowalskiej, pani Lidii Leciejewskiej oraz sponsorom 22. Balu z Dwójką.

                Dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie festynu.

 

Do zobaczenia na kolejnym szkolnym festynie!

fot. Agnieszka Ryska

więcej

fot. Aleksander Ryska

więcej