25 czerwca 2020 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie pojawił się oryginalny pojemnik na nakrętki. To czerwone serce zostało wykonane z metalu, a jego fundatorem jest firma IBIS Marek Jeż z Szubina. Natomiast członkowie Rady Rodziców  Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie wykonali podest pod metalowy pojemnik.

Ten wspaniały dar ma pomóc w gromadzeniu nakrętek, które będą przekazywane na cele charytatywne. W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w akcji zbierania nakrętek pt. „Nakręceni na pomaganie”. Celem tej inicjatywy była pomoc niepełnosprawnej Lence w odzyskiwaniu zdrowia.

Metalowe serce jest zamontowane na stałe, więc będzie można do niego wrzucać nakrętki przez cały rok. Pomimo, że tegoroczna akcja się zakończyła, to zbierając nakrętki, nie tylko dbamy o środowisko poprzez segregowanie odpadów, ale również włączamy się w działania charytatywne. Pieniądze uzyskane z recyklingu są przekazywane na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebujących osób.

Bardzo cieszymy się, że na terenie naszej szkoły jest pojemnik, do którego przez cały rok będziemy mogli wrzucać nakrętki i pomagać innym.

Serdecznie dziękujemy firmie IBIS Marek Jeż z Szubina za wspaniały dar i członkom Rady Rodziców naszej szkoły za umocowanie metalowego serca.

Miłego wkręcania się w zbieranie nakrętek!