Uwaga Uczniowie i Rodzice!

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy”, mającej na celu podziękowanie za ratowanie ludzkiego życia oraz pracę na pierwszej linii frontu: służbie zdrowia, policjantom, strażakom, sprzedawcom, kurierom i listonoszom oraz wszystkim tym, którzy narażając swoje zdrowie i życie pracują, abyśmy my mogli zostać w domu.

Zgodnie z tą inicjatywą, zachęcamy do wykonania prac plastycznych, w których okażecie swoją wdzięczność za ciężką pracę tych ludzi.

Format pracy jest dowolny, technika również. Mogą to być plakaty, banery malowane na materiale, czy rysunki w formacie A4. Wykorzystajcie materiały dostępne w Waszych domach. Wykonując tę pracę możecie włączyć się w działania społeczne mające na celu walkę z COVID – 19.

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia zachęcamy do wywieszenia wykonanych prac,  w akcie solidarności, w oknach swoich mieszkań, domów.

Wszystkich mieszkańców Gminy Szubin zachęcamy do wyjścia na balkony, tarasy ( dzieci pod opieką dorosłych) 7 kwietnia o godz. 18.00. Usłyszymy dzwony kościelne, które symbolizować będą naszą wdzięczność, solidarność  i wsparcie w tych trudnych chwilach.

Będzie to dla nas wszystkich lekcja aktywności obywatelskiej, kształtowania prawidłowych postaw oraz szacunku dla ludzkiej pracy.

Bądźmy wszyscy razem!