W środę, 22 maja 2019 r. Biedronki, Żabki i Motylki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie uczestniczyły w trzeciej edycji gry miejskiej „Szubin – nasza mała ojczyzna”. Gra została zorganizowana, by stworzyć dzieciom okazję do spotkania z przedstawicielami miejscowych instytucji i społeczności lokalnej.

Dzieci, z samego rana, udały się do Urzędu Miejskiego, gdzie stworzyły plakaty zachęcające do odwiedzenia Szubina. Następnie wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury, aby obejrzeć wystawę pana Piotra Czyża i odszukać wybraną grafikę. W Rejonowej Bibliotece Publicznej na uczestników gry czekało kolejne ważne zadanie – znalezienie książki „Szubin – Spacer z historią w tle” autorstwa Pani Kamili Czechowskiej. Musieli również odpowiedzieć na pytanie: Kto był fundatorem zamku w Szubinie? Kolejnym punktem zabawy było Muzeum Ziemi Szubińskiej, w którym należało znaleźć eksponat – wagę i oszacować, ile ma lat. Następnie dzieci udały się na szkolenie strażackie do Ochotniczej Straży Pożarnej. 

więcej

Finał gry miejskiej odbył się na Ruinach Zamku Sędziwoja. Dzieci musiały wykonać tam dwa zadania – ułożyć flagę Szubina oraz rozwiązać zadania na spostrzegawczość „Sokole Oko”. Po wykonaniu wszystkich poleceń przedszkolaki uzyskały wskazówkę dotyczącą miejsca zakopania skrzyni ze skarbami.

Magda Błażyńska