Podtrzymując tradycję Szubińskiej Dwójki 05.04.2019r., już kolejny raz w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny.
W piątkowe popołudnie, dzięki zaangażowaniu rady rodziców, grona pedagogicznego, a także uczniów, w naszej szkole kolejny raz mogliśmy spotkać się na jarmarku. Celem tej imprezy była zbiórka pieniędzy na zakup nagród książkowych dla uczniów naszej szkoły.W roli konferansjera wystąpił tego dnia pan Artur Krajewski, który w sposób zabawny i ciekawy zachęcił przybyłych gości do wspólnej zabawy. Otwarcia kiermaszu dokonała pani dyrektor, Gabriela Rojek oraz przewodnicząca rady rodziców, pani Wioletta Borys – Stachowiak.

Dwa tygodnie przed kiermaszem wszyscy zaangażowani w przygotowanie tej imprezy ciężko pracowali, aby jarmark mógł się odbyć. Uczniowie, przy wsparciu rodziców w domach, a także podczas zajęć w szkole, tworzyli ozdoby wielkanocne, które sprzedawano podczas kiermaszu. Po raz kolejny  w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla rodziców,  w trakcie których tworzono dekoracje świąteczne. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić ozdoby świąteczne: pisanki, kraszanki, materiałowe kurczaki, koszyczki, stroiki, kartki świąteczne i wiele innych rzeczy. Wszystkie te wspaniałe dekoracje zostały wykonane własnoręcznie.   

            Ponadto podczas kiermaszu uwagę wszystkich zebranych przyciągały słodkości przygotowane przez rodziców, a wybierać było w czym. W „Słodkiej kawiarence” pojawiły się:  babki, serniki, szarlotki, mazurki, rogaliki. Zapach ciast roznosił się po całej szkole. Każdy chciał spróbować tych pyszności. Goście chętnie kosztowali ciast i miło spędzili czas przy przepięknie udekorowanych stolikach. 

 Podczas jarmarku wystąpili również uczniowie naszej szkoły. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół „Algaro” prowadzony przez panią Iwonę Sabacińską oraz panią Alinę Rzadkiewicz. Kolejną atrakcją był występ uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia do Szkoły Tańca Bohema.  Następnie dwa utwory wykonała Wirginia Nowojska. Kolejnym punktem programu był występ Aleksandry Jaroch oraz dziewcząt z zespołu wokalnego pod opieką Pani Dobromiły Swosińskiej. Na koniec pani dyrektor podsumowała imprezę i podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację kiermaszu.

więcej

          Serdecznie dziękujemy wszystkim  osobom odpowiedzialnym za przygotowanie Kiermaszu Wielkanocnego. Tak wspaniała impreza była możliwa tylko dzięki zaangażowaniu dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów naszej szkoły.

To wydarzenie wprowadziło całą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt. Do zobaczenia na kolejnym kiermaszu.