19 lutego 2019 roku uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III oddziałów gimnazjalnych udali się do Instytutu Fizyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na zajęcia zatytułowane ,,Dlaczego wyginęło życie na Marsie?”.

Młodzież miała okazję obejrzeć tam doświadczenia przygotowane przez pracowników instytutu. Pękający po wypełnieniu helem balon lub zamieniająca się w pył zamrożona róża były jednymi z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników wykładów. Młodzież udała się również w filmową podróż na Marsa.

Po niezwykle interesujących zajęciach w instytucie uczniowie spacerowali po Starym Rynku w Toruniu. Wykonali pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika i pełni wrażeń wrócili do Szubina.

Anna Garstecka