Dzień Głośnego czytania w naszej szkole odbył się pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” w dniu 23.10.2018. Nauczyciele z Biblioteki z pomocą chętnych uczniów przygotowali salę gimnastyczną na to wydarzenie. W pomieszczeniu pojawiły się drzewa, wyrosły kwiaty i poziomki, a wszystko po to, aby uczniowie poczuli się jak w bajkowym lesie, na Leśnej Polanie. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały dzieci z oddziałów „0” i klas 1-3. W przygotowaniach czynnie udzielały się uczennice należące do Stowarzyszenia Miłośników Biblioteki. Łącznie zaprosiliśmy 15 gości specjalnych. Role narratorów czytanych historii odegrały dwie mamy i babcia uczniów. W czytaniu towarzyszyli im uczniowie starszych klas: 4-6 SP i 3 Gimnazjum. W klimat bajkowego lasu wprowadziły uczestników trzy historie z książki “Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu słodziaków”. Dzieci usłyszały opowiadanie o Jeżu Jerzym, Sowie Zosi oraz Zajęczycy Zuzi. Podczas przerw w czytaniu książki, dzieci miały za zadanie rozwiązać kilka łamigłówek. Na koniec w ramach podsumowania każdy rysował ilustrację do usłyszanych historii. Powstałe w ten sposób prace ozdobiły korytarz w sąsiedztwie biblioteki. Można je oglądać do dziś.

Martyna Kubanek

Klaudia Posłuszna