16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który w tym roku przypadł w sobotę. Aby uczcić to święto odbył się apel, który przygotowały Samorządy Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych pod czujnym okiem opiekunów, pani Izabelli Bodnar i pana Stanisław Adamczyka.

Uczniowie przypisali każdej literze imienia nauczyciela cechy charakteru, które według nich go charakteryzują. Nauczyciele otrzymali również pamiątkowe certyfikaty potwierdzające posiadanie tych cech. Wywołały one uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych. Uczniowie wykazali się niezwykłą spostrzegawczością i pomysłowością.

            Następnie osoby prowadzące uroczystość życzyły wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi dużo wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Do życzeń dołączyła się pani dyrektor, Gabriela Rojek. Pogratulowała nagrodzonym nauczycielom oraz wręczyła im dyplomy. Trzech nauczycieli z naszej szkoły otrzymało odznaczenia państwowe i resortowe. Wśród nich była również śp. pani Ewa Michalska, której Minister Edukacji Narodowej pośmiertnie przyznał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Pani dyrektor wspomniała zmarłą panią Ewę, wspaniałą katechetkę, cudownego wychowawcę i dobrego człowieka. Wszyscy zebrani uczcili jej pamięć minutą ciszy.

            Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy piątej przygotowali jeszcze jedną niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowali krótkie, humorystyczne przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w dobry nastrój oraz wywołało salwy śmiechu, zwłaszcza u najmłodszej publiczności.

więcej