Finałowa gala  III edycji Festiwalu  Historycznego „Tradycja i Pamięć” odbyła się 20.05.2017 r. w Pałacu w Walewicach. Myślą przewodnią całego wydarzenia było hasło:  „Okres napoleoński, a sprawa polska na tle epoki”. Festiwal okazał się niezwykle ważny z perspektywy naszej szkoły. Jedną z uczestniczek tego wydarzenia była uczennica III A gimnazjum, Patrycja Przybylska, która została  Mistrzynią Powiatu Nakielskiego na szczeblu gimnazjalnym, a jej praca multimedialna została wyróżniona. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją festiwalu objął Ambasador Francji w Polsce Pierre Levy. Wśród osób, które sprawowały kuratelę nad przebiegiem wydarzenia znaleźli się również: Grzegorz Schreiber – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kosma Złotowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Wierzchowski – Łódzki Kurator Oświaty oraz Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Zadaniem gimnazjalistów uczestniczących w konkursie było opracowanie jednego z 23 zagadnień i zaprezentowania go w postaci pracy multimedialnej. Reprezentantka naszej szkoły wybrała temat: „Tajemnicza śmierć Napoleona na Wyspie Świętej Heleny”. Nad poprawnością merytoryczną pracy czuwała pani Gabriela Rojek. Uczennica postanowiła zrealizować zadanie w formie filmiku, który jest dostępny pod następującym adresem https://www.youtube.com/watch?v=wxL1DoYpAhg&feature=youtu.be .

Serdecznie gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej.