Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, mieście czy miejscowości, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Tegoroczne obchody Święta Polskiej Niezapominajki w nasze szkole nawiązywały do „Roku Wisły”.  Przemierzając korytarze i zwiedzając wystawy ,można było dowiedzieć się, jakie  są dopływy Wisły, poznać największe  nadwiślańskie miasta, zobaczyć charakterystyczne rośliny i zwierzęta  „Królowej Polskich rzek”. Na dociekliwych czekały ciekawostki o Wiśle. W wejściu głównym w gablocie i na girlandzie pojawiły się hasła nawiązujące do tegorocznych obchodów tego święta w naszej szkole. Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące rzeki. Do refleksji skłaniały również wiersze na temat głównej rzeki Polski. Drzwi do każdej sali, każdego pomieszczenia szkolnego przyozdobione były niezapominajką, symbolem święta.

Do dnia dzisiejszego niezapominajki zdobią korytarze szkolne przypominając nam ważną dla grona pedagogicznego i całej społeczności szkolnej osobę – śp. Ewę Michalską.