W czwartek, 18 maja 2017r. Żabki i Motylki z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w Szubinie uczestniczyły w edukacyjnej grze miejskiej „Szubin – nasza mała ojczyzna”. Celem gry było stworzenie dzieciom okazji do spotkania z przedstawicielami miejscowych instytucji i lokalnej społeczności. Dzieci w trakcie realizowania określonych zadań poznały walory architektoniczne i historyczne swojej „małej ojczyzny”.

Miejscem startu był Zespół Szkół, z którego dzieci udały się do Urzędu Miejskiego, gdzie stworzyły plakat zachęcający do odwiedzenia Szubina. Następnie wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury, w którym uzyskały informację o najbliższym wydarzeniu kulturalnym. W Rejonowej Bibliotece Publicznej czekało na nie kolejne ważne zadanie – odszukanie książki „Szubin – Spacer z historią w tle” autorstwa Pani Kamili Czechowskiej i odpowiedzenie na pytanie: Kto ufundował zamek w Szubinie? Z RBP wyruszyliśmy do Muzeum Ziemi Szubińskiej, w którym należało znaleźć najstarszy eksponat. Kolejnym krokiem było szkolenie strażackie oraz kurs pierwszej pomocy w Ochotniczej Straży Pożarnej. W dalszej kolejności udaliśmy się pod Kościół św. Marcina, gdzie musieliśmy odnaleźć popiersie Jana Pawła II i odpowiedzieć kim był.

Zadanie finałowe odbyło się na Ruinach Zamku Sędziwoja. Czekały tam na dzieci dwa zadania – ułożenie flagi Szubina oraz rozwiązanie zadań na spostrzegawczość „Sokole Oko”. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki uzyskały wskazówkę dotyczącą miejsca zakopania skrzyni ze skarbami.

 

więcej

Magda Błażyńska

Natalia Łużyńska