17 maja 2017 roku w naszej szkole pojawili się  pracownicy Jednostki Straży Pożarnej oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie.

Zaproszeni goście przygotowali dla uczniów klas III zajęcia, podczas których dzieci poznawały specyfikę pracy strażaków.

Uczniowie oglądali pojazdy strażackie i ich wyposażenie. Uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najatrakcyjniejszym wydarzeniem był dla dzieci ,,TURNIEJ STRAŻACKI”, podczas którego uczniowie rywalizowali ,,na wesoło” ze strażakami w konkurencjach sprawnościowych.

Dzieci wraz z wychowawczyniami podziękowały gościom za wspaniałe zajęcia oraz złożyły im życzenia z okazji Dnia Strażaka.

Karina Kuźniak – Garstecka