11 stycznia 2017r. w 98. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Powstanie Wielkopolskie oczami młodego pokolenia”.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Szubinie, Gmina Szubin i Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Do konkursu przystąpiły szkoły z Szubina , Rozstrzębowa , Lubaszcza i Nakła nad Notecią. Wpłynęło ponad osiemdziesiąt prac plastycznych w różnych technikach. Z pośród nadesłanych prac jury w składzie: Bożena Sobieszczyk-Redlak, Alina Gordon, Kamila Czechowska, Tomasz Pasieka wyłoniło zwycięzców.

W kategorii „Szkoła Podstawowa” zostali nagrodzeni:

I miejsce – Julia Tomkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie,

II miejsce – Agata Grzechnik ze Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie

III miejsce – Krzysztof Lubawy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie

oraz dwa wyróżnienia dla Dominiki Luchowskiej i Tomasza Harendy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

W kategorii „Gimnazjum” :

I miejsce – Katarzyna Słowińska z Zespołu Szkół w Szubinie

II miejsce – Honorata Damrath z Zespołu Szkół w Szubinie

III miejsce – Zuzanna Cholewa z Zespołu Szkół w Szubinie.

W kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne”:

I miejsce – Wiktoria Radzinska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu.

Nagrody wręczył Burmistrz Szubina Artur Michalak wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Szubinie Gabrielą Rojek.

Nauczyciele, którzy otoczyli opieką artystyczną uczniów otrzymali podziękowania w formie listu gratulacyjnego. Byli to: p. Beata Bereit ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, p. Elżbieta Ukleja i  p. Elżbieta Barcz z Lubaszcza, p. Małgorzata Dutkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie, p. Ewa Zielińska z Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Koordynatorami konkursu byli: Gabriela Rojek – dyrektor Zespołu Szkół w Szubinie oraz nauczyciele plastyki Magdalena Wojtas-Gnat i Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

Nagrody dla zwycięzców zasponsorował Starosta Powiatowy  p. Tomasz Miłowski oraz p. Mariusz Piasecki z Księgarni BISS w Szubinie.

Uroczystość uświetnił  występ Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Zespołu Szkół w Szubinie prowadzonego przez Dobromirę Swosińską, nauczyciela muzyki z tejże szkoły.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego biorąc aktywny udział w przygotowaniu  i przeprowadzeniu konkursu, którego tematyka nie należy do najłatwiejszych.

foto: Sara Kubiak   

więcej