Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Szubinie po raz trzeci wzięli udział w IV edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Konkurs ten był częścią kampanii informacyjno-promocyjnej skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem kampanii było zachęcenie uczniów do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy. Kampania miała na celu również podniesienie świadomości wśród gimnazjalistów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie gimnazjalnym oraz to, że decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości.

Prace z odpowiedzią na pytanie: „Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie?” można było przesyłać od 17 października do 7 listopada 2016 r.

Nadeszły zgłoszenia z 63 gimnazjów z 21 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.
         Przez miesiąc Jury wnikliwie czytało prace konkursowe. Wyłoniono dwie laureatki z Gimnazjum nr2 w Szubinie:  Sandrę Obremską  i Esterę Nowak. Uczennice wspierała nauczycielka Gabriela Sobczak. Nagrody w postaci tabletów zostały przekazane w placówce osobiście przez dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy pana Artura Janasa.

więcej