Andrzejki to święto pełne wróżb i magii. Tak też było podczas obchodów tego święta w grupie Żabek. Tego dnia dzieci pojawiły się w zerówce przebrane za wróżki, czarodziei oraz koty. Uroczystość rozpoczęły wróżby z przekłuwaniem serc z wypisanymi imionami dziewcząt i chłopców. Kolejne zadanie również wymagało zdania się na los – tym razem przy wyborze przyszłego zawodu. W tym roku najczęstszymi wyborami dzieci były zawody marynarza oraz nauczycielki. Następnie przeprowadzone został najpopularniejsze andrzejkowe wróżby: z przejściem buta przez próg sali oraz lanie wosku. Rozpoznawanie powstałych z wosku figur przyniosło dzieciom wiele radości. Po części z wróżbami przyszła pora na tańce na gazetach oraz tradycyjna zabawa z krzesełkami. Dzień pełen wrażeń zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez panie.

Magda Błażyńska