Od listopada 2016 r uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w projekcie „Umiem pływać”. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (sobota) na basenie w Barcinie. Podczas tych zajęć dzieci oswajają się z wodą oraz uczą technik pływania stylem klasycznym, grzbietowym i kraulem. Po wyczerpujących ćwiczeniach pływackich zawsze następuje chwila relaksu, która umożliwia skorzystanie z dobrodziejstw pływalni! Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, z niecierpliwością czekają na każdy kolejny wyjazd. Frekwencja uczniów jest bardzo wysoka. W wyjazdach uczestniczy 40 osób. Udział w projekcie daje dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania i podnoszenia sprawności ruchowej. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci uczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z pływalni.

Opiekunami podczas wyjazdów są nauczyciele wychowania fizycznego:

Małgorzata Jaroch

Emilia Hilscher