11 lutego 2015 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się pokaz działań związanych z Tygodniem Kolorów. W tym roku akcja Antydepresyjny Tydzień odbył się pod hasłem „Nowy humanizm – przypinanie skrzydeł”, a jej koordynatorami były panie Sylwia Kral, Izabela Terzimann i Arletta Jagodzińska. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły ponownie zmierzyli się z trudnym zadaniem – tym razem wystąpiły na scenie i przed publicznością. Ich występy były niezwykle oryginalne, pięknie przedstawione i wzbudzające podziw widzów. Dzieci z klas I – III szkoły podstawowej z pomocą wychowawczyń stworzyły cudowne, rodzinne widowisko, pełne ciekawych form tańców i śpiewu. Zaprezentowano promujący szkołę teledysk do piosenki Sigala – „Easy Love”, w którym tańczyli uczniowie klas II i III. Na zakończenie widzowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Legenda o herbie Szubina”, zrealizowany w ramach obchodów 650-lecia Szubina, w którym wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 2 i klas trzecich szkoły podstawowej , wyreżyserowany przez panią Sylwię Kral. Burmistrz Artur Michalak wręczając kwiaty, podziękował koordynatorom Tygodnia Kolorów.

Anna Ćwiklińska I b Gimnazjum nr 2 w Szubinie

foto: Patrycja Mikoś