Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie wzięli udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada świętowaliśmy wyjątkową, bo 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Tego dnia zwróciliśmy szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkich najmłodszych na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dorośli oraz ich pociechy podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia  i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Do tej akcji przystąpiła także nasza szkoła. 20.11.2019r. zorganizowaliśmy „niebieski marsz przedszkolaków”. Zaprosiliśmy przedstawicieli władz lokalnych. Uczniowie tego dnia przybyli do szkoły ubrani na niebiesko, czyli prezentowali kolor UNICEF. W oddziałach przedszkolnych i klasach I-III przeprowadzono lekcje w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze. Zorganizowano również konkurs plastyczny dotyczący praw dziecka. Jury wyłoniło laureatów.

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego:

Kategoria  – oddziały przedszkolne

• Zuzanna Łuczak –   I miejsce