13 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijno – Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna” z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zaproszenie odpowiedziały cztery szkoły z gminny Szubin: SP Tur, SP Rynarzewo, SP Kowalewo i SP2 Szubin, razem było 23 uczestników. Uczniów oceniało jury w składzie: p. Maria Cholewa (polonista), p. Kamila Czechowska (dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej) oraz ks. proboszcz Jacek Pawelczyk z parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły pani Gabriela Rojek. Do uczestników również kilka słów skierowała zastępca burmistrza Szubina pani Wioletta Borys – Stachowiak.

Podczas każdej recytacji komisja brała pod uwagę: wybór utworu, pamięciowe opanowanie tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienie w poszczególnych kategoriach wiekowych.

kl. IV

Laureat : Obrzanowski Igor (SP Rynarzewo)

Wyróżnienie : Zuzanna Sobieszczyk (SP Tur)

kl. V

Laureat : Maja Madzińska (SP Rynarzewo)

Wyróżnienie: Zuzanna Witkowska (SP Rynarzewo)

kl. VI

Laureat : Jakub Kulig (SP 2 Szubin)

Wyróżnienie: Oliwia Robaczewska (SP 2 Szubin)

kl. VII

Laureat: Zofia Damazyn (SP 2 Szubin)

Wyróżnienie: Wiktoria Żakowska (SP Tur)

kl. VIII

Laureat: Kornelia Chodor (SP Tur)

Wyróżnienie: Amelia Graba (SP Kowalewo)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a laureaci gry edukacyjne, które ufundowała Rada Rodziców SP 2 w Szubinie oraz parafia św. Andrzeja Boboli w Szubinie.

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród, ponadto nauczycielom, którzy przygotowali uczestników do konkursu: SP Rynarzewo – p. H. Wenckowskiej – Sanger, p. S. Tomczyńskiej – Dorn,  p. I. Pacale, SP Kowalewo – p. E. Szmelter, p. G. Gilszczyńskiej, SP Tur – p. M. Badzińskiej,

SP 2 – p. H. Rajmann, p. I. Terzimann.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Justyna Tabor

Anna Pokorzyńska