3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Pierwszakom towarzyszyli wzruszeni rodzice. Pomagali oni swoim pociechom utrzymać zgromadzone w plecakach przybory. Maluchy pięknie prezentowały się z tornistrami poświęconymi wcześniej w kościele.

Pani dyrektor Gabriela Rojek uroczycie powitała zgromadzonych, przedstawiła nowym uczniom ich wychowawczynie, a następnie zaprosiła dzieci na spotkanie z wychowawcami klas.

W mury Szubińskiej Dwójki jako pierwsi weszli najmłodsi. Pierwszoklasiści udali się do sali gimnastycznej. Tam ustawili się parami przy swojej pani już jako klasy I a, I b i I c. Następnie wspólnie z wychowawczyniami i swoimi bliskimi udali się do sal lekcyjnych.

Pierwszy szkolny dzień na pewno pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i ich rodziców.