10 kwietnia 2017 odbył się gminny etap XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Turniej przebiegał w czterech etapach: test wiedzy i test skrzyżowań, pierwsza pomoc przedmedyczna, tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna gospodarzy Gimnazjum nr 2 w Szubinie w składzie Damian Jemioła, Amadeusz Brzykcy, Sandra Sepska z opiekunem Stanisławem Adamczykiem, a drugie miejsce zdobyło Gimnazjum Nr 1 w Szubinie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie w składzie Jakub Spychała, Filip Grzelak, Magdalena Kawecka, Zuzanna Kubiak opiekun Marcin Adamczyk, a drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie. Eliminacje powiatowe odbędą się 22 kwietnia 2017 w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie.

foto:  Amelia Zwolińska

foto: Oliwia Ożóg i Julia Guss