Szkolny etap turnieju recytatorskiego odbył się 6 kwietnia 2017r. o godzinie 1300 w sali 51.  Każdy uczestnik prezentował jeden wiersz  ( niekoniecznie autorstwa Jana Brzechwy ) lub fragment prozy z dowolnie wybranej literatury dziecięcej lub młodzieżowej, powszechnie publikowanej. Czas trwania prezentacji nie przekraczał ( w myśl regulaminu ) trzech minut. Prezentacjom przysłuchiwało się Jury w składzie:

• Maria Żemojtel – wicedyrektor – przewodnicząca jury
  • Hanna Rajmann – nauczyciel j. polskiego– członek jury
  • Agnieszka Mielczarek – nauczyciel przyrody – członek jury

Po przesłuchaniach wyłoniono zwycięzców:

KATEGORIA – KLASY PIERWSZE

I miejsce – Karina Janik  Ia

KATEGORIA – KLASY DRUGIE

I miejsce – Zofia Kwiatkowska IIc

II miejsce – Anna Podos IIc

III miejsce – Maciej Dudkiewicz IIa

KATEGORIA – KLASY TRZECIE

I miejsce – Oliwia Robaczewska IIIa

II miejsce – Iga Szczeblewska  IIIa

III miejsce – Oliwia Szyperska  IIIc

Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę na etapie gminnym, który odbędzie się 10 kwietnia 2017r.  o godz. 10.00 w SDK w Szubinie.

Członkowie komisji zwrócili szczególną uwagę na prawidłowy dobór repertuaru, który powinien być zgodny z wiekiem wykonawcy i nie powinien przekraczać możliwości odtwórczych dziecka, na pamięciowe opanowanie tekstu oraz właściwą interpretację utworu.

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorzy:

Iwona Sabacińska, Barbara Robaczewska