5 października 2021 roku uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w popołudniowym spotkaniu przy ognisku. Dzieci zebrały się na boisku szkolnym, by świętować nadejście jesieni. Pogoda dopisała i pozwoliła nacieszyć się częściowo słonecznym, jednak wietrznym dniem.

Impreza rozpoczęła się od okrzyków na powitanie pięknej, złotej jesieni. Dzieci ilustrowały jesienne hasła tańcem i ruchem. Następnie uczniowie w zabawowy sposób wykazali się znajomością nazw warzyw i owoców. Później dzieci wyruszyły na poszukiwanie ,,skarbu” według otrzymanej wcześniej mapy. Po drodze musiały wykazać się umiejętnościami rozwiązywania zagadek i wykonywania ,,jesiennych zadań”. Skarb został oczywiście odkryty. Każde dziecko otrzymało drobny upominek. 

Po zabawach ruchowych uczniowie zgromadzili się przy ognisku, by przygotować dla siebie posiłek. Śpiew przy wesołych płomykach wzbogacił akompaniamentem akordeonu pan Stanisław. Panie: Ewelina, Katarzyna i Karina dzielnie wspierały dzieci we wspólnym muzykowaniu. Podczas śpiewania piosenek uczniowie smażyli przy ognisku kiełbaski i bułeczki. Zjedli je z ogromną przyjemnością. Po posiłku rozpoczęły się zabawy ruchowe ,,na wesoło”. Były one również powiązane tematycznie z jesienią. Dzieci okazały się bardzo szybkie i zręczne, skacząc oraz biegając wśród liści i drzew.     

Wspólnie spędzone popołudnie zakończyło się radosnym wykrzykiwaniem podziękowań dla opiekunów.

 

więcej

             Uczniowie klasy 2 c wraz z wychowawczynią i panią Eweliną serdecznie dziękują opiekunom, którzy pomogli zorganizować imprezę w tak atrakcyjny sposób.

             Dziękujemy pani Katarzynie Pogiel – Dąbrowskiej oraz panu Stanisławowi Adamczykowi za wspólnie spędzony czas.

 

Wychowawczyni klasy 2 c

 Karina Kuźniak – Garstecka

i nauczyciel wspomagający

Ewelina Czarnecka