1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. O godzinie 9.00 na placu apelowym zgromadzili się uczniowie z klas I-III. Najmłodsi z nich przybyli wraz ze swoimi rodzicami.

Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Gabriela Rojek. Przywitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła nowych nauczycieli, a także życzyła wszystkim wytrwałości i owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Następnie przypomniała  o 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości.

Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli: Marioli Polańskiej, Agnieszki Grobelnej- Staniszewskiej oraz Dobromiły Swosińskiej zaprezentowali krótki montaż słowno- muzyczny upamiętniający tamte tragiczne wydarzenia w historii Polski, a także pierwsze dni wojny w Szubinie. Piękny i poruszający występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie apelu pani dyrektor zwróciła się do najmłodszych uczniów – klas pierwszych. Opowiedziała o naszej szkole i przedstawiła wychowawców poszczególnych klas.

Po uroczystości uczniowie udali się wraz z nauczycielami do swoich sal lekcyjnych.