22 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 1 c uczestniczyli w popołudniowym spotkaniu przy ognisku. Dzieci zebrały się na boisku szkolnym, by świętować nadejście kalendarzowego lata.

Impreza rozpoczęła się od zabaw muzyczno – ruchowych. Pogoda, mimo swoich kaprysów, nie zniechęciła dzieci do wspólnego świętowania. Uczniowie zgromadzili się przy ognisku, by przygotować dla siebie posiłek. Śpiew przy wesołych płomykach wzbogacił akompaniamentem akordeonu pan Stanisław. Panie: Joanna, Katarzyna i Karina dzielnie wspierały dzieci we wspólnym muzykowaniu. Podczas śpiewania piosenek uczniowie smażyli przy ognisku kiełbaski i bułeczki. Zjedli je z ogromną przyjemnością. Po posiłku rozpoczęły się kolejne atrakcje. Dzieci wyruszyły na poszukiwanie ,,skarbu” według otrzymanej wcześniej mapy. Po drodze musiały wykazać się umiejętnościami rozwiązywania zagadek i wykonywania specjalnych zadań. Skarb został oczywiście odkryty. Każde dziecko otrzymało drobny upominek. 

Deszcz zmienił nieco plany i dalsza część spotkania przebiegała w szkole. Jednak dobry humor nadal dopisywał uczestnikom imprezy. Po południu szkolne korytarze są zupełnie inne, a pusta szkoła kryje wiele tajemnic. W tej niezwykłej scenerii uczniowie podzielili się na grupy i wspólnie z opiekunami rozpoczęli zabawę w ,,Podchody”.  Weszli w rolę osób chowających się albo poszukujących ukrytych koleżanek i kolegów. Kolorowe strzałki oraz symboliczne wskazówki wyznaczały trasę poszukiwań. Poznawanie nieznanych zakamarków szkoły wzbudziło wiele emocji i śmiechu. Dzieci oczekując na wejście w rolę poszukujących, bawiły się w odgadywanie zagadek i haseł. Wspólnie spędzone popołudnie zakończyło się tańcem i śpiewaniem wakacyjnych piosenek.

             Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

             Uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują opiekunom, którzy pomogli zorganizować imprezę w tak atrakcyjny sposób.

             Dziękujemy pani Joannie Łasińskiej – Wełnińskiej, pani Katarzynie Pogiel – Dąbrowskiej oraz panu Stanisławowi Adamczykowi za wspólnie spędzony czas.

więcej

Wychowawczyni klasy 1 c

 Karina Kuźniak – Garstecka