W piękne, czerwcowe popołudnie uczniowie klasy III c spotkali się, aby wspólnie spędzić czas. Sprzyjająca aura zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu.

Spotkanie rozpoczęło się przy ognisku. Smaczny posiłek miał być wstępem do zabawy, która wymagała wykonania wielu niełatwych zadań w terenie. Po usmażeniu kiełbasek i wspólnym śpiewie uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na instrukcje. Wychowawca przedstawił zasady gry i wyjaśnił zadania. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: Niebieskich i Czerwonych. Oba zespoły miały sprawdzić swoją sprawność ruchową i orientację w terenie.

Najpierw Czerwoni ukryli się w odległym zakątku terenu wokół szkoły, zostawiając znaki naprowadzające przeciwnika. Niebiescy, podążając za nimi, po 10 minutach odnaleźli kryjówkę kolegów. W kolejnym starciu Niebiescy tak sprytnie ukryli się, że grupa Czerwonych przez dłuższą chwilę błądziła w poszukiwaniu śladów. W końcu i im udało się znaleźć rywali. Zadanie zostało wykonane znakomicie!

Kolejnym starciem grup był pojedynek na piosenki. Przy dźwiękach akordeonu dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne. W okolicy słychać było śpiew: „Płonie ognisko w lesie…”, „Gdzie strumyk płynie z wolna, rozsiewa zioła maj…” Obie grupy walczyły dzielnie o zwycięstwo, starając się jak najlepiej zaprezentować. Pojedynek zakończył się remisem.

Po krótkim odpoczynku, nagle wśród uczestników zabawy rozeszła się wiadomość, że w okolicach szkoły ukryty jest skarb! Wszyscy zadawali sobie pytanie: „Jak to możliwe, że jeszcze nikt go nie znalazł? Były jakieś mapy… Nie wiadomo, czy aktualne… Ale czy to możliwe, żeby doprowadziły do skarbu?” Uczniowie musieli się sami o tym przekonać. Podążając wytyczoną na rysunku trasą i realizując kolejne zadania, przybliżali się coraz bardziej do upragnionej nagrody, jaka na nich czekała w zawiniątku z różową kokardą. Emocje były ogromne i uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników zabawy. Skarb był! Został odnaleziony.

Po ukończonych zadaniach wszyscy z niecierpliwością czekali na decyzję komisji, kto otrzyma tytuł Mistrza Gier Terenowych. Ku ogromnej radości uczestników okazało się, że każdy uczeń spełnił wcześniej podane kryteria: sprawności, szybkości, pomysłowości, wytrwałości oraz poczucia humoru. Wykazał się zdrową rywalizacją i dbałością o wspólne dobro grupy. Nagrodą był dyplom nadający uczestnikowi tytuł Mistrza Gier Terenowych.

więcej

Spotkanie zakończyło się w atmosferze radości i satysfakcji ze wspaniale spędzonego czasu na wspólnej zabawie. Dziękujemy!

 

 

Organizatorzy:

Grażyna Witkowska,

Stanisław Adamczyk