Doczekaliśmy się momentu, w którym nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni do grona czytelników. Ze względu na pracę biblioteki w reżimie sanitarnym pasowanie na czytelnika przebiegło dwuetapowo. W Tygodniu Bibliotek został nagrany film, w którym pokazałyśmy uczniom naszą bibliotekę. Mogli zobaczyć jak rozmieszczone są książki na półkach, w jaki sposób są katalogowane, jak wygląda droga książki do czytelnika oraz przypomniałyśmy, jak w obecnej sytuacji pandemicznej dzieci mogą wypożyczyć książkę.

Drugim etapem pasowania było zaproszenie każdej klasy na symboliczne ślubowanie. Zostało one przygotowane na boisku szkolnym, aby zapewnić dzieciom wystarczająco dużo przestrzeni.

Wszystkim pasowanym uczniom klas I i II życzymy przyjemności z czytania i zapraszamy do wypożyczeń!

Martyna Kubanek i Klaudia Posłuszna